O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 24 Październik 2020 r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Wywiady

Człowiek Nowej Ery i Wujek Samo Zło. STRONA: 2

Wyjaśnijcie trochę czytelnikom co to jest Baku Baku Skład.
WSZ: Jeżeli ktoś zna slang śląskiej młodzieży to wie co to jest bakanie.
CNE: Baku Baku Skład to jest sześć osób, a więc Kaliber 44 czyli Joka, Dab, DJ. Feelx plus DJ. Bart, który jest z Feelxem w DJ'skiej ekipie MAD Crew oraz WSZ i ja. To jest skład głównie koncertowy. Grywamy ze sobą koncerty i nagraliśmy kilka numerów na ich płytę.
Wielu osobom Wasza twórczość kojaży się głównie z freestylem.
WSZ: No i dobrze, bo tak długo freestyle'owaliśmy. Nie mówię, że przede mną nikt w Warszawie nie freestyle'ował. Ale w tych freestyle'ach innych ludzi, często zdażały siętakie same słowa czy nawet całe zwroty. Wiesz, zamulone katarynki śpiewające. A my po prostu lubimy freestyle'ować, umiemy freestyleować.
CNE: Teraz od jakiegoś czasu, od wszystkich tych pojedynków zapanował moda na freestyle'owanie, na sprawdzanie się. A pamiętam, że tak do dwutysięcznego roku mniej więcej, nie było dużo takich ludzi. Był Jajo słyszało się już o Ostrym w Łodzi. Ale generalnie jak jeździliśmy na imprezy to widać było, że ludzie na maxa są tego spragnieni. Bo było to rzadkie i nie było tego na każdym koncercie. My przyjeżdżaliśmy i w pewien sposób spełnialiśmy ich oczekiwania i jeszcze umożliwiliśmy to, że jak ktoś chciał, to był zawsze ten freestyle w związku z tym po koncercie mógł ktoś z miejscowej sceny wyjść i się zaprezentować. I oni się tym jarali, my z resztą też, bo widzieliśmy na bieżąco co się gdzie dzieje. Natomiast teraz jest już full tych freestyle'owców. A najbardziej przykre jest to, że wielu z nich to są po prostu kopie Eldoki i kopie TeDego. Bardzo podobne końcówki i style.
Co to jest freestyle na kartce? Słyszałem takie pojęcie w jednym z Twoich tekstów.
WSZ: Wiesz, jak raper, który pisze piosenki, pracuje nad tekstem, to on nie pisze tak, że od razu go napisze i to jest ta jego zwrotka. Freestyle to jest wtedy kiedy napiszesz tekst tak szybko, jak głowa pomyśli i nic nie będziesz skreślał ani zmieniał. Bo zwrotka to jest to, co raperzy napiszą, zmienią to jeszcze, poprawią, posłuchają tego jeszcze przez trzy dni, przerobią to i dopiero z tego otrzymują tekst.
A czy coś takiego jest dopuszczalne na pojedynku freestyle'owym?
CNE: Wtedy to jest raczej na bieżąco. Na bieżąco odpowiadasz na to co się dzieje. Freestyle na kartce w tym przypadku odpada.
WSZ: Pamiętam sytuację z imprezy Super MC 98' w Scenie, kiedy chyba ze trzy tylko osoby freestyle'owały, a reszta prezentowała swoje teksty, które miała zapamiętane, które przygotowała sobie wcześniej.
CNE: Wiadomo, że każdy freestyle, który nagrywasz i grasz go potem na koncertach w pewnym sensie przestaje być freestylem, bo już go odtwarzasz jako kawałek. Natomiast w trakcie nagrywania był on freestylem. Nie ma jakichś sztywnych ram, to jest wszystko umowne.
Kogo gościnnie usłyszymy na Waszej płycie?
WSZ: Na pewno Doni i Foster z JWP – to jest kontynuacja naszej znajomości z ziomalami z NBK – Żoliborz,Wawrzyszew, Chomiczówka.
CNE: Mimo, że oni nie byli w NBK ale JWP to te same rejony Warszawy i w ogóle te dwie ekipy są ze sobą mocno związane. Może Rzemysz dogra coś, jeśli zdąży. Poza tym pojawi się Gutek z Katowic, jeżeli również zdąży dograć zwrotkę.
WSZ: I jeszcze pewna dziewczyna, która jest niespodzianką. Pochodzi spoza Warszawy, śpiewa i rapuje w dwóch kawałkach na naszej płycie.
CNE: A także nasz mały Filipek trzynastoletni ziom z Wariatki - nasze małe odkrycie.
WSZ: Chłopak, który mieszka na tej samej dzielnicy, na której ja mieszkałem, na tym samym osiedlu, chodzi do tej samej podstawówki. Nie zapraszaliśmy TeDego ani Daba.
CNE: Stwierdziliśmy, że ponieważ już długo przymierzamy się do własnego projektu, powinien on w jak największym stopniu pokazywać nas. Chcielibyśmy uniknąć sytuacji, że ktoś powie, że posiłkujemy się sławami. Więc prezentujemy na tej płycie osoby raczej nie znane

Dodatkowe informacje: Galeria zdjęć Człowieka Nowej i Wujka Samo Zło

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020