O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 25 Listopad 2020 r. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wywiady

Człowiek Nowej Ery i Wujek Samo Zło. STRONA: 1

Trwało to trochę zanim zanim wydaliście płytę. Jesteście od tak dawna na scenie, a dopiero teraz pojawi się Wasza pierwsza płyta.
Człowiek Nowej Ery: Uważam, że każdy raper powinien przejść pewną drogę zanim wyda oficjalnie płytę. Tak jak przejść ewolucję, wydać demówkę. Tak jak grafficiarz, który najpierw taguje na swoim podwórku, boisku, swojej ulicy, a dopiero potem wychodzą na miasto. Najpierw musisz nagrać np. dwie, trzy demówki, być na tyle krytycznym w stosunku do siebie by módz stwierdzić, że teraz robisz już na tyle dobrą muzykę, że można to wydać i pokazać ludziom nie ryzykując, że będziesz się potem wstydził. Uważam, że wiele zespołów w Polsce popełniło błąd zbyt szybko wydając wydając pierwszą płytęi przez to mogą mieć skomplikowaną dalszą drogę. Kiedy robiłem wywiad z Jeru to powiedział, że od momentu kiedy zaczął rapować i robić featuringi z Guru i różnymi innymi ludźmi, minęło z siedem lat, zanim nagrał swoją pierwszą płytę solową. U nas minęło pięć, sześć lat odkąd rapujemy.
Wujek Samo Zło: Może byśmy tę płytę wydali wsześniej, gdyby były u nas sprzyjające warunki dla takich ludzi jak my. A tak na prawdę nie było tych warunków. Ale dzięki temu ta płyta będzie dojrzalsza.
CNE: Powstawała długo. Uważam, że przez to nabraliśmy dystansu do niektórych spraw. To, że się dłógo robi pomaga nawet płycie w jakiś tam sposób. Paktofonika też wydała taką płytę, gdzie znalazł się przekrój utworów z dwóch lat. I nasza płyta też taka będzie, bo powstawała od początku 2001 roku. Ale uważam, że jest przez to dopracowana. A wychodzi teraz bo nadszedł taki moment, że uznaliśmy, że możemy już to pokazać, że jest to na tyle dojrzałe, że nie wyrządzi to nam żadnej szkody.
Kto zajął się muzyką na waszą płytę?
WSZ: Głównie Majki i Korzeń zajęli się produkcją naszej płyty. Ten wspaniały duet producencki, he he Prawie całą plyte zrobiliśmy właśnie w tym studiu – Studio Schron na Nowym Mieście. Dwa kawałki wyprodukował nam Igor z Katowic w IGS Studio – Przestudio. Jeden kawałek zrobilismy na Bogucicach a drugi na Ligocie.
Dzielnice Katowic?
Tak.
CNE: Jeden podkład zrobił nam Feelx (Kaliber 44. przyp. red.)
WSZ: I jeden zrobił nam TeDe (Warszawski Deszcz. przyp. rad.) Wiesz, kiedy się przymierzaliśmy do tej płyty to myślelismy, że wiekszość podkładów będzie Feel-x'a a np. jeden, dwa będa Korzenie i Majkiego. Myśleliśmy, że może jeden weźmiemy od Waca, może coś od Volta. Ale tak wyszło, że DJ. Feel-x kiedyś był bardziej DJ'em zajętym produkcją w domu mixtape'ów, kawałków, bitów przede wszystkim, a teraz stał się bardziej imprezowym DJ'em, który teraz jeździ po Polsce, a ostatnio nawet po świecie. W zwiazku z tym pozostaje mu mniej czasu na produkcję. Poza tym Końskie i Warszawę dzieli jednak znaczna odległość. A oprócz tego jest przez cały czas zwiazany z Kalibrem. Nie mówiac o tym, że Feel-X jest chyba DJ'em polskim, który jest zaangażowany w najwięcej projektów, ostatnio Axe Sound System, prócz tego współpracuje z dubowcami, z house'owcami z Dysk Sound System. Gdzie go zawołają to on tam jedzie i przez to właśnie tylko jeden podkład jest jego. Chociaż parę lat temu w wywiadach zapowiadaliśmy, że wszystkie podkłady będą jego. Będą za to jego skrecze w sześciu kawałkach.
Właśnie, pamiętam, że kiedyś dużo koncertowaliście z Kalibrem. Ta współpraca jest dzisiej trochę luźniejsza ?
CNE:Wiesz, Baku Baku Skład uczestniczył praktycznie we wszystkich koncertach Kalibra od 1998 do2000 roku. a wtedy było ich na prawdę dużo. W marcu 2001 roku zabieraliśmy się za już za swój własny projekt i stwierdziliśmy, że czas zrobić naszą płytę.
WSZ: Z Kalibrem byliśmy cały czas w koncertowym składzie, a na ich płycie gościnnie a to nam trochę ciążyło, że niektórzy myśleli, że jesteśmy z Kalibra. Doszło nawet do tego, że niektórzy myśleli, że jesteśmy z Katowic.
CNE:Ale w żadnym wypadku nie pokłóciliśmy się. Bo niektórzy też tak myśleli. Nie, Baku Baku Skład cały czas istnieje, jesteśmy zaproszeni na solową płytę Daba, która wyjdzie w grudniu.

Dodatkowe informacje: Galeria zdjęć Człowieka Nowej i Wujka Samo Zło

| 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020