O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 25 Listopad 2020 r. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wywiady

THE OFFSPRING - wywiad z Dexterem Hollandem, wokalistą i Noodlesem, gitarzystą - listopad 2003 r. . STRONA: 1

Co się działo z zespołem The Offspring od czasu wydania waszej poprzedniej płyty?
(Noodles) Przez cały rok po wydaniu "Conspiracy of One" byliśmy w trasie po całym niemal świecie, graliśmy w miejscach w jakich nie byliśmy nigdy wcześniej, jak choćby w Moskwie. Zresztą atmosfera tego ostatniego koncertu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Ostatniego lata graliśmy przez zaledwie dwa tygodnie - tylko najważniejsze festiwale w Japonii i Wielkiej Brytanii - a potem zaczęliśmy prace nad naszym najnowszym albumem.
Jak piszecie swoje nowe utwory? Czy jest jakiś schemat ich powstawania?
(Dexter) To się dzieje samo z siebie, w pewnym sensie. Nigdy nie jest tak, że siadamy z kartką i długopisem i zmuszamy się do napisania czegokolwiek. Zdarza się tak, że pomysły pojawiają się nam w głowach podczas robienia innych rzeczy, niż granie. Potem trzeba oczywiście czasu i pracy żeby dany pomysł dopracować, ale zwykle pierwsze zamysły pojawiają się zupełnie niespodziewanie.
Waszą nową płytę, oprócz przeboju "Hit That", promuje też nieoficjalny singiel "Da Hui". Co to za utwór?
(N) Da Hui to grupa Hawajczyków, którzy zaczynali jako zapaleni surferzy, kajakarze i jeźdźcy rodeo, a która wsławiła się stworzeniem niepisanego kodeksu zasad bezpieczeństwa, dzięki którym spokojniej można uprawiać te sporty w najbardziej niebezpiecznych nawet miejscach. Kiedy na przykład do surfującej grupy dołącza jakiś młodzieniec, który szpanując naokoło wywraca innych, czy specjalnie się z nimi zderza, Da Hui wyciągają takiego delikwenta na brzeg i spuszczają mu łomot. Jeżeli znajdziesz się wśród nich, ale nie będziesz z nimi zadzierał, to nic ci z ich strony nie grozi, ale jeżeli zaczniesz przy nich stwarzać zagrożenie dla kogokolwiek, z góry masz już przechlapane. (D) Słyszeliśmy już różne opowieści, jak to pojedynczy członkowie Da Hui potrafią być się z pięcioma osobami jednocześnie - nie robi im różnicy czy wyglądasz na silniejszego czy nie. Staniesz im na drodze, to masz kłopoty. Dlatego pomyśleliśmy, że są bardzo wdzięcznym tematem na napisanie o nich utworu - wyszedł z tego kawałek dla surferów, ale raczej o strachu przed nimi, niż o ich możliwościach. kiedy zagraliśmy go kilku kolesiom z Da Hui, tak bardzo spodobał im się, że postanowili nagrać do niego klip i wypromować go swoimi własnymi ścieżkami.
Na płycie znalazł się też kawałek nie brzmiący jak żadna z waszych dotychczasowych kompozycji - "When You're In Prison (Kiedy siedzisz w więzieniu)". Możecie coś o nim opowiedzieć?
(D) Już parę lat temu miałem pomysł na nagranie kawałka, który brzmiałby jak żywcem wyjęty z lat 30-tych, ale nie miałem pomysłu o czym mógłby on opowiadać. Szukałem więc według siebie najmniej odpowiedniego do tej muzyki tematu i tak wpadłem na wątek więzienny. "When You're In Prison" opowiada głównie o tym, że w więzieniu trzeba bardzo... pilnować swojego tyłka. Dosłownie! (śmiech) Podczas nagrywania tego kawałka myślałem o nim bardziej jako o ukrytym bonus-tracku na końcu płyty, ale ludziom tak bardzo się spodobał, że ostatecznie trafił na oficjalną tracklistę albumu. Pewnie, że wyróżnia się z całej reszty materiału, ale najważniejsze, że też się podoba.
Dlaczego postanowiliście nazwać swoją najnowszą płytę 'Splinter (Odłamek)'?
(D) Głównie dlatego, że każdy kawałek na nią napisaliśmy z innego punktu widzenia. Wszystkie w znacznym stopniu różnią się od siebie, są dość specyficzne, jakby napisane przed odmienne umysły. Słowo "splinter" przewijało się więc przez cały proces powstawania tego materiału. A poza tym fajnie brzmi!

Dodatkowe informacje: Oficjalna strona Off Spring.

| 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020