O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 3 Grudzień 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

OASIS - wywiad z zespołem, czerwiec 2002. STRONA: 1

- Wracacie z kolejnym, piątym już albumem. Pozwolicie, że najpierw zapytam o nastroje panujące w zespole przed jego wydaniem?
- (Noel) Oni są zawsze w dobrym nastroju. Tylko ja jestem od czwartej rano na nogach, bo moja córka znowu nie mogła spać. I szczerze mówiąc, ledwo się trzymam.
- Na dniach ukazuje się wasza nowa płyty ''Heathen Chemistry''. Spędziliście chyba nad nią sporo czasu, włożyliście w jej nagranie wiele wysiłku.
- (N) Wypełniła trzy czy cztery miesiące naszego życia.
- (Liam) Ale mogliśmy ją nagrać w przeciągu tygodnia…
- Po raz pierwszy od początku całego procesu powstawania płyty byli z wami Gem i Andy. Jak moglibyście podsumować ich udział w nagrywaniu ''Heathen Chemistry''?
- (N) W składzie z Gemem i Andym było mi o wiele łatwiej. Wcześniej, przy nagrywaniu poprzednich płyt, jeżeli coś napisałem i chciałem zapytać kogoś z zespołu o opinię, słyszałem tylko syk otwierania puszek z piwem, Bonehead puszczał bąki a Guigsy wszystkiemu przytakiwał. Nawet jeżeli komponowałbym w tym momencie nie wiem jakiego gniota, nawet by nie zaprotestowali. I zawsze kończyło się w ten sam sposób - ok, rozumiem znów wszystko muszę zrobić sam. A teraz do zespołu powróciło jakby własne zdanie. Zmniejszył się mój wkład, wzrósł udział reszty grupy. Wcześniej wszystko było wyłącznie na mojej głowie.
- A jak to było z twojej strony, Gem? Ty i Andy mieliście nie łatwe zadanie dostosować się do systemu pracy jednego z najważniejszych zespołów brytyjskich...
- (Gem) Zaskoczę cię - tą płytę nagrywało mi się najłatwiej w całej mojej karierze! Sądzę, że to kwestia piosenek i wokalu. Idealnie do siebie pasują. Nawet cały miks poszedł jak z płatka.
- Całą płytę wyprodukowaliście sami. Dlaczego dopiero teraz?
- (N) Zawsze produkowaliśmy sami swoje płyty, tylko jakoś ciągle kto inny zgarniał za to kasę. A tak na serio to uważam, że wszystkie zespoły produkują swoje nagrania - a do współpracy dostają zawsze kogoś z zewnątrz, zatrudnionego przez wytwórnię, która chce mieć gwarancję sukcesu na listach przebojów. My tworzymy swoje piosenki na innych zasadach - mamy własne studio, nie potrzebujemy DJ'a, nie czyha na nas stado remikserów. Nikt nie ma prawa dyktować nam co znajdzie się na płycie, co trzeba jeszcze poprawić, w końcu kiedy wyjdziemy potem zagrać je przed 50 tysięczną publicznością, musimy czuć się dobrze z naszymi piosenkami. Pewnie, że fajnie by było, gdyby nowa płyta sprzedała się w ilości 10 milionów egzemplarzy, wtedy świętowalibyśmy ten sukces przynajmniej przez dwa lata. Ale jeżeli tak się nie stanie, nadal będę zadowolony, bo zrobiliśmy ją dokładnie tak, jak chcieliśmy. Powstała wyłącznie na naszych warunkach. Fakt, że nagraliśmy świetny album przesłania wszystkie inne.

Dodatkowe informacje: sonymusic.pl

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020