O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 24 Luty 2021 r. Imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja

Wywiady

LOSTPROPHETS - wywiad z Lee Gazem, gitarzystą zespołu, styczeń 2004 r.. STRONA: 3

Na nowej płycie jest kawałek o przekornym tytule "We Are Godzilla, You Are Japan". Czy to jakaś kontynuacja singla "Shinobi vs. Dragon Ninja" z poprzedniej płyty?
Możliwe - w zespole to Ian (Watkins - wokalista, przyp. MR) pisze wszystkie teksty i nadaje im tytuły. "Shinobi..." był dość zabawnym utworem napisanym przez grupę dzieciaków, podczas gdy "We Are Godzilla..." to już metafora. Tak jak Godzilla co jakiś czas wraca niszczy Japonię, tak i nasz powrót z drugą płytą to taki niszczycielski powrót Godzilli do Japonii, czyli na świat. Tak można by to w skrócie wytłumaczyć! (śmiech)
W kawałkiem "Shinobi..." koncertowaliście właśnie w Japonii. Czy tamtejsza publiczność jakoś specjalnie reagowała na tej numer?
W Japonii publiczność na każdy numer reagowała specjalnie! Graliśmy w małym klubie w Tokyo w którym przez cały koncert panowało istne szaleństwo. To ciekawe, bo japońska publiczność jest znana ze swojego oddania - zanim jeszcze tam pojechaliśmy, inne zespołu ostrzegały nas, że tam fani obdarowują idoli mnóstwem prezentów, często nocami koczują hotelem. Trochę sobie tego nie wyobrażaliśmy - jak to? kto nas w ogóle zna w Japonii? Potem się okazało, że fani nie odstępowali nas na krok - jechali za nami na lotnisko, wskakiwali do pociągu którym jechaliśmy.
A co z tymi prezentami, dostaliście parę najnowszych kamer cyfrowych?!
Niestety - dookoła w sklepach z pamiątkami były same kamery cyfrowe, ale jakoś się na nie nie załapaliśmy! (śmiech) Może następnym razem!
Teraz wyjaśnij proszę jedną sprawę. Jeden z b-side'ów na singlu "Burn Burn" nosi tytuł "Our Broken Hearts" i dopisek - scena z Top Gun 2. Czyżby powstała jakaś kontynuacja Top Gun, której nie widzieliśmy?
Nie, nic z tych rzeczy! (śmiech) Ten utwór napisaliśmy jakieś dwa lata temu, po obejrzeniu po raz któryś pierwszej części Top Gun. Tak nam się spodobała, że tylko czekamy aż powstanie druga część! Kiedy teraz słuchamy "Our Broken Hearts", brzmi to jak piosenka żywcem wyjęta z tych klimatów! Mamy nadzieję, że twórcy filmu nas zauważą i trafimy na ścieżkę dźwiękową!
Pierwszy singiel z płyty, to jak już wspomniałem "Burn Burn". Opowiedz o nim.
Tu też Ian odpowiada za warstwę tekstową. Chodzi o to, że prasa brytyjska była swego czasu do nas bardzo przyjaźnie nastawiona - naprawdę pomogła nam "wypłynąć". Ale kiedy nasza płyta zaczęła się wreszcie sprzedawać, wszyscy się nagle odwrócili plecami - zaczęli przepowiadać, że nie uda nam się, że jesteśmy mało wiarygodni. I ten kawałek to odpowiedź na ich zarzuty.
Czy w takim razie brytyjska prasa muzyczna była dla was kiedyś swego rodzaju "wyrocznią"?
Nie. Miło jest mieć w prasie dobre recenzje, ale tak naprawdę to nie mają one żadnego znaczenia dla tego, co robisz. Dobrym przykładem będą tu zespoły, których prasa nienawidzi: Nickelback czy Evanescence. Oba sprzedają w Wielkiej Brytanii setki tysięcy płyt, grają przy pełnych salach i ludzie nie robią sobie nic z tego, co mogą o nich znaleźć w gazetach. White Stripes obwołani zostali najlepszym zespołem roku czy dekady. Lubię ich muzykę, ale takie wyróżnienie jest po prostu bez sensu.
Wasza oficjalna biografia głosi, że Ian fascynuje się zespołem... Queen. Czy zauważyłeś, żeby przemycał do waszej muzyki elementy zespołu Queen?!
Naprawdę coś takiego powiedział? No nieźle! (śmiech) Osobiście nigdy ich nie lubiłem, może za kilka lat zrozumiem swój błąd... Chociaż jeżeli Queen kojarzy się z dobrymi melodiami, to może coś w tym jest - każdy kawałek Lostprophets opiera się przede wszystkim na dobrej kompozycji. Tak, chyba jednak mamy w sobie coś z Queen!

Rozmawiał: Maciek Rychlicki

Dodatkowe informacje: Oficjalna strona WWW

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021