O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 3 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Wywiady

JUDAS PRIEST - wywiad z Ianem Hillem, basistą zespołu - styczeń 2005 r.. STRONA: 3

Wróćmy do waszej nowej płyty "Angel Of Retruibution". Opowiedz proszę o jej okładce, która ma wszystkie znamiona prawdziwego dzieła sztuki.
Jak zwykle przy okazji wydania nowej płyty, poinformowaliśmy o tym fakcie kilku zaprzyjaźnionych artystów, z którymi dotychczas pracowaliśmy. Wielu z nich przesłało nam swoje prace a okładka, którą wybraliśmy, jest pewnym przetworzeniem „Sad Wings Of Destiny" - taką nowocześniejszą wersją anioła z tamtej okładki.
Pierwszym singlem promującym tę płytę jest „Revolution". Jaką rewolucje zwiastujecie?
Rewolucję heavy-metalową! Ten gatunek znów zaczyna przeżywać swoja młodość, mówię o klasycznym heavy-metalu, który niedawno jeszcze przeżywał sporą zapaść. Cieszymy się więc, że wszystko znów wróciło na swoje miejsce. Na scenie muzycznej, metal zawsze miał swoje miejsce, ale nowe zespoły heavy-metalowe zaczęły koncentrować się jakby na zupełnie innych aspektach tej muzyki - zaczęły rozwijać się nurty typu deathmetal, trash, gothic. A przecież zespoły grające w naszej dekadzie znane były z różnorodności muzyki, którą wykonywały pod szyldem 'heavy-metal'. Szybkiej, wolnej, mniej lub bardziej komercyjnej... Judasi grali wszystko. Tego samego próbowaliśmy dokonać na nowej płycie - pokazać się we wszystkich odsłonach, z których fani znali nas kiedyś.
A jakie współcześnie grające zespoły uważacie za warte uwagi?
Nie chcę wyróżniać nikogo konkretnego, jest tylu zdolnych muzyków grających metal... Może po prostu polecałbym w ogóle słuchanie tego rodzaju muzyki!
Czyli nie wyczuwasz podświadomych inspiracji jakimiś nowymi trendami na „Angel Of Retribution"?
Nie sądzę... Nagrywaliśmy wszystko to, co przychodziło nam do głowy w sposób naturalny. Jak już mówiłem, w międzyczasie pojawiło się mnóstwo nowych sztuczek czy tricków, których mógł użyć już ktoś przed nami, ale równie dobrze może ich też użyć po nas, co wcale nie będzie znaczyło, że inspirował się Judas Priest! Tak więc minimalny wpływ twórczości innych na pewno pozostaje gdzieś w twojej głowie, ale jeżeli chodzi o sam sposób pisania i komponowania muzyki, to po prostu robiliśmy swoje.
A co sądzisz o świecącym swoje triumfy gatunku nazywanym nu-metal, czyli łączącym w sobie metal z muzyką rap? Korn i Linkin Park to obecnie chyba najpopularniejsze tego typu zespoły rockowe wśród młodzieży... Jesteś w stanie słuchać takiej muzyki?
W małych ilościach... czemu nie?! (śmiech) Lubię urozmaicenie w muzyce i choć może nie odnajduję się w tym gatunku, to wciąż jest to nowy sposób na popularyzację metalu. A na tym zawsze będzie mi zależało.

,b>Rozmawiał: Maciek Rychlicki

Dodatkowe informacje: SONY BMG ME

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020