O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 3 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda

Wywiady

JUDAS PRIEST - wywiad z Ianem Hillem, basistą zespołu - styczeń 2005 r.. STRONA: 2

Czy w takim razie zamierzacie z tej trasy wydać jakiś materiał live?
Nie, ale właśnie zakupiliśmy sprzęt który posłuży nam do nagrywania występów podczas zbliżającej się trasy i pewnie z niej powstanie jakaś płyta koncertowa. Jeszcze zobaczymy.
Pod koniec lutego ukazuje się wasz nowy studyjny album "Angel Of Retribution". Jak ważny jest dla was jego sukces komercyjny? Czy może on przesądzić o dalszej działalności Judas Priest?
Każdy sukces "Angel Of Retribiution" - komercyjny i nie tylko - jest dla nas bardzo istotny. Jeżeli dobrze się sprzeda, będzie to znak, że jesteśmy nadal potrzebni a ludzie chcą słuchać tradycyjnego heavy-metalu.
Są bardzo podzielone opinie na temat waszego 'nowego' brzmienia na tejże płycie. Jedni uważają, że to wciąż tradycyjne Judas Priest, inni uważają, że brzmienie to trochę się 'zamerykanizowało'. Co Ty na to?
To wspaniałe, że ludzie się nad tym zastanawiają! Dla mnie to jednak klasyczne dźwięki Judas Priest. Wiadomo, że słucha się go inaczej niż 'Painkiller', ostatni album z Robem, który nagraliśmy15 lat temu, ale to nieuniknione, skoro przez tyle lat technologia nagrywania płyt zmieniła się nie do poznania. Jeden z powodów, dla których do pracy nad płytą zatrudniliśmy Roya Z. Był fakt, że chcieliśmy nagrać ją na Protoolsach, czyli w całkowicie skomputeryzowanych warunkach. A Roy jest właśnie znanym w branży specem od tego programu, z którym na dodatek wcześniej też współpracowaliśmy. Przy okazji wypróbowaliśmy w studio różne nowe gadżety, nowinki, które pojawiły się od czasu naszych ostatnich sesji nagraniowych. Tak więc ta płyta brzmi jak klasyczne Judas Priest, tyle że w nowym stuleciu.
Mówisz, ze wiele zmieniło się przez te wszystkie lata. Czy podczas nagrywania 'Angle Of Retribution' w jakiś sposób próbowaliście w studio odtworzyć klimat tamtych czasów?
Wiesz, jakoś naturalnie zaczęliśmy nagrywanie nowej płyty od miejsca, w którym skończyliśmy je 15 lat temu. Wszystkie elementy zaczęły do siebie pasować, a w studiu szybko wytworzyła się między nami chemia, jaka panowała tam ostatnim razem. To jest tak, że pewne składniki chemiczne w połączeniu zawsze dają ten sam rezultat, niezależnie gdzie i kiedy się je łączy. 15 Lat temu graliśmy w tym samym składzie, był z nami ten sam producent i graliśmy tą samą muzykę. Nic się od tej pory nie zmieniło.
Teraz pytanie trochę z innej beczki: w zeszłym roku nastąpił powrót oryginalnego składu innej 'ikony' lat 80-tych, czyli Duran Duran. Śledziliście ich come-back, choćby po to, żeby uniknąć błędów, które ewentualnie mogli popełnić?
Duran Duran to świetny zespół, w dodatku pochodzący z naszych rodzinnych stron - z Birmingham w Wielkiej Brytanii. Szanowałem to, co robią, ale oczywiście nigdy nie byłem fanem takiej muzyki i z tego powodu nie mogę powiedzieć, żebym uważnie śledził to, co robią. Ale słyszałem że faktycznie, ich powrót udał się znakomicie.

Dodatkowe informacje: SONY BMG ME

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020