O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 24 Październik 2020 r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Wywiady

Wywiad z członkiem zespołu Deep Forest - Michelem Sanchezem. STRONA: 3

- To może usłyszymy ją chociaż jako dodatkowy utwór na singlu?
- Raczej nie, bo razem z Ericem zadecydowaliśmy, że brzmieniem nie pasuje do koncepcji całej płyty. Była trochę w innym stylu.
- Wasza płyta jest tak różna, że tym razem dość trudno zgadnąć, co było waszymi inspiracjami tym razem. Przy poprzednich produkcjach łatwiej można było określić: to jest Afryka, a to Europa Wschodnia.
- Tym razem postanowiliśmy wymieszać ze sobą jak najwięcej kultur i wpływów. To było dość istotne, bo w poprzednich latach koncentrowaliśmy się tylko na poszczególnych obszarach geograficznych. A przecież ''world music'' to tak naprawdę muzyka z całego świata, bez preferowania konkretnych miejsc. Dlatego jak już mówiłem po raz pierwszy zatrudniliśmy przy tej płycie angielskie i amerykańskie wokalistki, czemu nie? Tak wiele zespołów starało się już kopiować nasze brzmienie, ze musieliśmy wprowadzić pewne innowacje, żeby nie zacząć brzmieć jak kopia samych siebie.
- Czy w takim razie takie mieszanie kultur to wasza odpowiedź na termin ''globalizacja''?
- To kwestia muzycznego smaku, tego co się lubi. To także pewien rodzaj wyzwolenia, uwolnienia się od schematów. Na tym świecie każdy może żyć z każdym, nie musimy do końca życia pozostawać tylko w swoim miejscu urodzenia. Trzeba poznawać świat. To było nasze przesłanie.
- Swego czasu w Polsce bardzo popularny był utwór ''Marta''s Song''. Wiesz może co teraz dzieje się z Martą, która śpiewała a tym kawałku?
- To ciekawe... Nie, z Martą od dawna nie mamy już żadnego kontaktu. Słyszałem tylko, że nagrała kilka płyt ze swoją muzyką, ale bardzo dawno już się nie słyszeliśmy.
- Podczas nagrywania nowego utworu - w jaki sposób wiecie że jest on już skończony i nic w nim nie trzeba już zmieniać? Sposób w jaki nagrywacie tylko kusi żeby ciągle coś jeszcze poprawiać, dodawać...
- Prace nad tym albumem trwały dosłownie do ostatnich chwil przed oddaniem płyty do produkcji. Razem z Ericem pracujemy nad naszą muzyką dość wolno i na szczęście w kontrakcie mamy z góry ustalone ostateczne daty dostarczenia do wytwórni gotowego materiału dźwiękowego. Gdyby nie to, pewnie do tej chwili nie pozwalalibyśmy wyrwać nam sobie z rąk tego materiału! (śmiech) Ale wydaje mi się, że taki nadmiar pomysłów w muzyce nie jest czymś złym, jest na pewno bardzo inspirujący. Praca we dwójkę ma tą zaletę, że ta druga osoba zawsze może cię sprowadzić na ziemie mówiąc: to już jest wystarczająco dobre, zostaw to w spokoju!''
- I moje ostatnie pytanie: jesteście jednym z najpopularniejszych francuskich grup na świecie. Czy w związku z tym Francuzi nigdy nie próbowali wpłynąć na was, żebyście nagrali płytę ''promującą'' francuski folklor?
- Nie wykluczam takiej możliwości. Problem w tym, że Francja powoli zatraca swoją odrębność kulturową. Zapatrzeni w Wielką Brytanię odrzuciliśmy nawet tradycyjne francuskie instrumenty. Podobnie jak w innych krajach znaczenie muzyki folk jest bardzo różne na różnych obszarach Francji, ale nie da się ukryć, że przez ostatnie lata znacznie zmalało. Muzyka Deep Forest jest rozumiana, a przynajmniej dociera do wszystkich zakątków świata i faktycznie mogłaby to być niezła ''promocja'' dla naszej kultury. A zatracanie się wątku tradycyjnego typowe jest obecnie dla wszystkich chyba kultur. Rozmawiałem na ten temat podczas swoich licznych podróży po Japonii czy Indiach i wszędzie tam stacje radiowe grają wyłącznie międzynarodowe przeboje. A piękne, wartościowe melodie czasami idą w zapomnienie. Naszym celem jako Deep Forest jest pokazanie, że technologia i tradycja wcale nie muszą się wykluczać i jedno może pomóc przetrwać drugiemu.

Rozmawiał Maciek Rychlicki.

Dodatkowe informacje: www.deepforest.com

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020