O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 25 Listopad 2020 r. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wywiady

Wywiad z członkiem zespołu Deep Forest - Michelem Sanchezem. STRONA: 1

- Słuchając waszej nowej płyty ''Music Detected'' można mieć wrażenie, że dokładnie tak powinien brzmieć Deep Forest w XXI wieku. Czy zależało wam na tak nowoczesnym brzmieniu?
- (Michel) To prawda, że na tej płycie razem z Ericem chcieliśmy stworzyć coś zupełnie innego. Oczywiście po części zachowując też pewne elementy tak charakterystyczne dla twórczości Deep Forest: elektronikę, sample z muzyką tradycyjną. Ale postanowiliśmy również na zmiany - przede wszystkim, żeby wprowadzić więcej energii do naszych utworów. Udało nam się to dzięki użyciu m.in. nowych instrumentów - do klimatu Deep Forest dodaliśmy gitarowe brzmienia z lat 70.
- Już pierwszy singiel - ''Endangered Species'' - wyraża obawy ludzi żyjących na przełomie wieków.
- To też dla nas pewna nowość - po raz pierwszy tak ważną role w naszych piosenkach odgrywają teksty. Wyraźne przesłanie w wyraźnych słowach. Ideą ''Endangered Species'' jest na przykład to, że już wkrótce ludzie mogą stać się kolejnym zagrożonym na Ziemi gatunkiem. Niezależnie jaka technologią władany, nigdy nie możemy być pewni jutra, niszcząc środowisko i całą planetę, niszczymy w pewnym sensie także gatunek ludzki.
- Pierwszy singiel i od razu spora niespodzianka. Obok oryginalnej wersji na małej płytce jest też ''Endangered Species'' w remiksie zespołu Galleon. Skąd ten pomysł?
- Wybraliśmy Galleon, bo bardzo odpowiada nam ich brzmienie. To przede wszystkim spece od muzyki klubowej - doskonale wiedzą czego się słucha i co jest na topie. Parę dni temu trafił w moje ręce ich debiutancki krążek i musze powiedzieć, że to świetni inżynierowie i spece od dźwięków. Słuchając ''Endangered Species'' od razu uchwycili angielski klimat tej kompozycji i zabierając się do jej miksowania oszczędzili jej wszystkie charakterystyczne elementy. Zrozumieli, co mieliśmy na myśli nagrywając oryginalną wersję i dodali do tego tylko atmosferę współczesnych klubów. Podoba mi się nowoczesność, jaką sobą prezentują.
- Opowiadając o Galleon użyłeś słów ''inżynierowie'' i ''spece'', ale ani razu nie powiedziałeś ''muzycy''.
- Masz rację, ale to zwykły przypadek. Oczywiście, że uważam ich za muzyków, świetnych kompozytorów i - jak już mówiłem - nagrali bardzo ciekawy album. Ale to prawda, że zarówno Galleon, jak i Deep Forest tworzą na bazie czegoś, co kiedyś już powstało. Nasza rola polega na odpowiednim przedstawieniu, zaprezentowaniu tej muzyki tak, aby ludzie zainteresowali się nią niezależnie od panujących czasów czy mód.
- A czy oznacza to może początek współpracy z młodymi francuskimi zespołami wykonującymi muzykę taneczną? Możemy się spodziewać duetu Deep Forest i Air czy Daft Punk?
- Pewnie że możecie! Deep Forest zawsze charakteryzował się bardziej antycznym, historycznym brzmieniem. Mimo tego że posługiwaliśmy się elektroniką, tworzyliśmy dzięki niej muzykę albo bardzo współczesną, albo wręcz dawną. Przy czym zawsze tworzyliśmy ją na najnowszym z możliwych sprzętów, to dla nas bardzo ważne. Ale może dlatego, że wciąż piosenki piszemy w bardzo tradycyjny sposób, nie do końca było to zauważalne. Nie widzę więc problemu, żeby kiedyś połączyć siły z tymi, którzy posiedli sztukę tworzenia fajnej, nowoczesnej muzyki tanecznej, jak na przykład Daft Punk. Marzy nam się na przykład duet z Massive Attack.

Dodatkowe informacje: www.deepforest.com

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020