O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

APOLLO 440 - wywiad z Trevorem Gray'em, założycielem i klawiszowcem zespołu, czerwiec 2003r.. STRONA: 1

- Od wydania waszej ostatniej płyty minęły już prawie cztery lata. Czemu więc zdecydowaliście się powrócić aż z podwójnym albumem?
- Faktycznie, przerwa między nową a poprzednią płytą była długa, chyba nawet zbyt długa. Siadając do pracy nad najnowszym materiałem nie planowaliśmy oczywiście podwójnego albumu, po prostu nagraliśmy przez ten czas tak wiele muzyki, że często nie wiedzieliśmy, co robić z jej nadmiarem. Zaraz po premierze "Gettin' High On Your Own Supply" wyruszyliśmy w ponad roczną trasę koncertową, nie mieliśmy więc kontaktu ze studiem przez bardzo długi czas. Napisaliśmy w tym czasie ponad 30 kawałków i kiedy wreszcie doszło do wyboru utworów na płytę, okazało się, że jest ich zbyt wiele, żeby zmieściły się na jeden krążek. Postanowiliśmy więc rozdzielić je na dwie płyty - po 9 na każdą. Podsumowując: minęło wiele czasu ale chyba żaden z nas tego nie żałuje - nagraliśmy naprawdę dobry, spójny materiał.
- Czy istotnie jest wam ciężko żegnać się z utworami, które już nagraliście?
- Masz rację, to zawsze trudna decyzja... Część z utworów, które nie znalazły się w tej 18-tce usłyszycie pewnie na stronach B singli lub na następnych albumach. Nie mamy w zwyczaju wyrzucać gotowego materiału - gotowe kawałki na pewno gdzieś jeszcze znajdą swoje wykorzystanie. Zawsze są jeszcze ścieżki do filmów, gry komputerowe, rozmaite projekty internetowe.
- A czy choć przez chwilę kołatał się wam po głowie pomysł wydania potrójnego albumu? Prince'owi się udało...
- (śmiech) Powiem ci, że bardzo żałuję, że nasza nowa płyta ukazuje się tylko na kompakcie. Pamiętamy jeszcze czasy wydawania potrójnych albumów winylowych, 12-calowych singli… Natomiast nowa płyta spokojnie mogła by być potrójną, utworów mieliśmy wystarczająco dużo! (śmiech)
- Drugi krążek na płycie firmujecie jako 'Apollo 440 presents The Stealth Sonic Orchestra'. Czy praca nad utworami jako Stealth Sonic Orchestra różni się bardzo od pracy jako Apollo 440?
- The Stealth Sonic Orchestra to Apollo 440, nie jest to żaden odrębny projekt. Faktycznie, nasze podejście do robienia muzyki w tych dwóch projektach trochę się różni. Wszystko zaczęło się od remiksu utworu Manic Street Preachers - nagle stwierdziliśmy, że nie musimy koniecznie robić czegoś stricte tanecznego - równie dobrze możemy udać się w klimaty bardziej chill-outowe, orkiestrowe. Manicom nasz remiks spodobał się tak bardzo, że zremiksowaliśmy dla nich jeszcze cztery czy pięć kolejnych kawałków. Wówczas zrozumieliśmy, że wiele z naszych wcześniejszych kompozycji miało w sobie ten relaksujący, spokojny klimat. Dlatego na drugim krążku na obecnym albumie utwory dobrane są właśnie pod tym kątem.
- A w którym momencie pracy nad utworem decydujecie, że będzie on firmowany nazwą Apollo 440 czy Stealth Sonic Orchestra?
- Chyba dopiero, kiedy dany utwór jest już skończony!
- Czyli nie pracujecie nad nim w zupełnie różny sposób?!
- Chyba faktycznie nie... (śmiech)

Dodatkowe informacje: Apollo 440

| 1 | 2 | 3 | 4 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021