O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 3 Grudzień 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

So Solid Crew - wywiad z MC Harvey'em. STRONA: 1

- Na początku duże gratulacje z okazji otrzymania przez So Solid Crew nagrody Brit Awards 2001 w kategorii Najlepszy Klip za "21 Seconds".
- (Harvey) Wielkie dzięki!
- Wiąże się to z moim pierwszym pytaniem - jak czuje się zespół taki jak So Solid Crew, wywodzący się z muzycznego 'podziemia' i nagle robiący tak błyskotliwą karierę, jakiej zazdrościłaby wam niejedna grupa pop?
- To przede wszystkim dla nas wielkie osiągniecie. Od bardzo dawna ciężko pracowaliśmy na swój sukces ale to, co dzieje się wokół nas teraz, przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Chcieliśmy, żeby coś się wreszcie ruszyło, ale że stanie się to tak gwałtownie… do tej pory jesteśmy oszołomieni.
- Czy popularyzowanie takich rodzajów gatunku muzyki, jak 2step i garage jest dla was misją jakąś szczególną misją - czymś na kształt uświadamiania publiczności - czy po prostu zabawą lub środkiem na życie?
- To co robimy nigdy nie było żadną misją, to po prostu sposób wyrażenia siebie takim, jakim się jest. Nie staramy się napychać swojej twórczości żadną ideologią, cieszy nas to, że możemy brzmieć, jak chcemy. A że powstaje przy tym naprawdę dobra muza, to tylko powód do większego zadowolenia.
- A co sądzicie o Craigu Davidzie: z jednej strony dzięki niemu wiele ludzi po raz pierwszy usłyszało pojęcia 'garage' czy '2step', ale z drugiej podawał je w formie tak przesłodzonej, że w konsekwencji mogło to zrazić do nich wiele osób….
- Nic do niego nie mamy, to byłoby głupie. Koleś wykonuje muzę zupełnie inną niż my, lekką i nastawiona na pokazanie jego umiejętności wokalnych, my z kolei gramy coś zupełnie innego, choć zaszufladkowanego pod ten sam gatunek muzyki. Życzę mu wszystkiego najlepszego, żeby tak jak my robił swoje najlepiej, jak potrafi.
- Czy kiedy wydajecie kolejnego singla czekacie tylko z niecierpliwością na jego wynik na listach przebojów, czy ten typ rywalizacji jest wam kompletnie obojętny?
- Nasza muzyka rodzi się tylko wtedy, kiedy podoba się nam wszystkim i a jej tworzenie sprawia nam przyjemność. To, że po wydaniu singla z jakimś utworem, trafia on na szczyt list przebojów, czy do pierwszej dziesiątki czy dwudziestki, to tylko dodatkowa gratyfikacja za naszą pracę. Listy przebojów pokazują, że masz to wszystko dla kogo robić, gdzieś w danym kraju żyją sobie twoi wielbiciele - a to jest czasem niezwykle istotne.
- A uważacie za największe osiągnięcie w swojej karierze?
- Z pewnością tegoroczne Brit Awards - zarówno nagrodę, jaką otrzymaliśmy, jak i fakt, że mogliśmy wystąpić na scenie obok takich gwiazd jak Sting czy Jamiroquai. Także MOBO Awards i chyba także to, że w samej tylko Anglii nasza płyta pokryła się już Platyną !
- A w tym roku ogłoszono też, że zagracie na festiwalach w Roskillde i Homelands.
- Naprawdę?! Bardzo się cieszę, ale przyznam… że dowiaduję się o tym dopiero od Ciebie! To jednak całkiem możliwe, bo jeszcze nigdy nie byliśmy tak zaganiani jak teraz. Wokół nas panuje istne szaleństwo.

Dodatkowe informacje: www.sonymusic.pl

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020