O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

Sidney Polak - wywiad - kwiecień 2004. STRONA: 1

- Sidney. Jak to się stało, że tak długo trzeba było czekać na ten album. Bo przecież utwory nagrywane były jeszcze w latach 2002/2003?
To proste, praca w T.Love jest bardzo pochłaniająca, w miedzy czasie produkowałem też płytę T.Live co zajęło mi trochę czasu, kilka piosenek już zrobionych, wyrzuciłem albo poprzerabiałem, w końcu jest, cieszę się ze udało się wszystko zamknąć.
- Czy goście, którzy pojawili się na płycie, a którzy należą do elity polskiego hip-hop czy reggae, mieli na twoja muzykę wpływ? Jeśli tak, to kto i jak duży?
Wpływu nie mieli bezpośredniego, bo nie robiłem muzy ani tekstów pod kogoś. W moim przypadku próba naśladowania zawsze kończy się fatalnie, a inspiracje to już inna sprawa. Na pewno uzyskałem potrzebny koloryt w postaci głosów Pezeta , Trzeciego Wymiaru i Zjednoczenia Sound System. Myślę, że to raczej ja ich zainspirowałem do czegoś nowego.
- Czy granie w T.Love u boku m.in. Muńka Staszczyka pomogło Ci w jakiś sposób w nagraniu solowej płyty?
Są dwie strony medalu jak zawsze, oczywiście ze praca w profesjonalnym bandzie daje mnóstwo atutów, mam trochę sprzętu i doświadczenia, natomiast sama gra na perkusji raczej przeszkadza w rymowaniu niż pomaga, ale to są kwestie techniczne. Z punktu widzenia promocji hasło - muzyk ze znanego bandu - pomaga na pewno, ale też nie jest do końca tak... Na pewno będę słyszał - Sidney , wracaj lepiej do garów!- ogólnie nie wiem co by było, gdyby....
- Napisałeś w swojej "odezwie", że współpracowałeś z kilkoma muzykami poruszającymi się w innych klimatach muzycznych - rockowych? Jak np. współpracowało Ci się z nieżyjącym już Wojciechem Sewerynem? W końcu grał on m.in. z Lechem Janerką, a ten z hip-hopem ma mało wspólnego? A jak z innymi muzykami rockowymi?
Wojtka nie mogę odżałować, jak wielu innych tysiąc razy bliższych mu ludzi z którymi grał. Na pewno zwracałbym się do niego o pomoc w nagraniach teraz , jakby żył był świetnym gitarzysta z niespotykana wyobraźnią! Poznałem go na sesji, wiec nie mogę mówić zbyt wiele... Lecha Janerkę szanuję na maksa od lat, ale jak poznałem Wojtka zrozumiałem jak wiele wnosił do jego zespołu. No cóż, inni muzycy byli blisko i się zmieścili, o Wojtka sam zabiegałem i mi się udało, taka delikatna różnica.
- Co sądzisz o polskim hip-hopie? Czy miałbym on szansę np. poprzez Twój album, na popularność w Europie Zachodniej? Może Pomaton EMI ma w planach np. próbę wydania Twojej płyty w Europie?
Polski hip-hop ma przed sobą przyszłość. To jedyna w tej chwili muzyka z duszą i tak potrzebnym w sztuce buntem choć zaczyna się coraz bardziej różnicować (vide - moja płyta) oraz komercjalizować. Nie sadzę żebym dał radę przetłumaczyć moje teksty, nagrać je i handlować tym na Zachodzie, to nie ja, ktoś inny spoko, może się uda. Wydaje mi się, że szlaki przetrze Myslovitz, a później pójdą inni ale za jakieś 5 lat dopiero.

Dodatkowe informacje: Oficjalna strona Sidney'a Polaka

| 1 | 2 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021