O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 24 Październik 2020 r. Imieniny: Arety, Marty, Marcina

Wywiady

PATRICIA KAAS - wywiad z artystką - luty 2004 r. . STRONA: 2

Z kolei utwór "L'Abbe Caillou" to piosenka-hołd...
Tak, ten człowiek nazywa się L'Abbe Pierre i jest znanym francuskim księdzem zaangażowanym w pomoc społeczną najuboższym. Jest pierwszym duchownym, który zajął się tymi sprawami, dlatego postanowiłam zaśpiewać utwór, który mimo swojej śmiertelności, zawsze będzie kimś kogo wspominać będą następne pokolenia. Co więcej, szanowany jest za swoje realistyczne podejście do życia - podczas gdy Papież potępia zabezpieczanie się podczas uprawiania miłości, on jawnie nawołuje do używania prezerwatyw. Nie po to, żeby sprzeciwiać się Kościołowi, ale żeby mieć szacunek do życia swojego i innych.
Czy na płycie jest jeszcze inny utwór, na który chciałabyś zwrócić słuchaczom uwagę w pierwszej kolejności?
To trudne pytanie, bo na płycie jest wiele bardzo osobistych utworów, jak choćby "J'en tremblerai encore" mówiąca o moim bracie, który zmarł w zeszłym roku. Więc do takich utworów zawsze będę miała specjalny emocjonalny stosunek. Bardzo podobają mi się "Ou sont les hommes", "La nuit est mauve", coś w tych klimatach…
A czy mogłabyś krótko opisać pierwszy singiel - wspomniany "Ou sont les hommes?"?
Tytuł utworu można przetłumaczyć dosłownie jako "Gdzie ci mężczyźni?" ale po francusku "hommes" to także "ludzie". W piosence pytam, gdzie podziali się ludzie, którzy podejmują właściwe decyzje, którzy potrafią rządzić naszym krajem. Życie ostatnimi czasy stało się naprawdę trudne, a dookoła nas wydarzają się coraz bardziej potworne tragedie. Ponadto, kiedy kobieta pyta o mężczyzn, można interpretować to także w kategoriach płci - często prawdziwa dusza mężczyzny uwięziona jest w roli, jaką przypisuje się jemu w dzisiejszym świecie.
Jak pewnie zdążyłaś już zauważyć, w Polsce moda na francuską muzykę panuje od zawsze, choć ostatnio jakby jeszcze przybrała na sile. Nie uważasz, że kultura francuska to jakby ucieczka niektórych krajów przez postępującą "amerykanizacją" życia?
Parokrotnie zdarzało mi się rozmawiać z dziennikarzami radiowymi, którzy tłumaczyli się, że ich stacje nie puszczają francuskiej muzyki, bo większość ludzi w ich kraju nie zna francuskiego. Pytam: a czy rozumiecie angielskie czy amerykańskie utwory, które tak promujecie? Wtedy pada odpowiedź - nie, ale taka muzyka nam się podoba. Z takimi gustami się już nie dyskutuje. Na szczęście Polska zawsze była miejscem, w którym francuska muzyka miała się bardzo dobrze. Jak nikt inny z tej części Europy docenialiście Edith Piaf czy Charlesa Aznavoura i ta popularność z biegiem czasu wcale nie maleje. Z tego co wiem francuscy artyści chętnie odwiedzają wasz kraj i o by tak było jak najdłużej.

Dodatkowe informacje: Materiały Sony Music Polska

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020