O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

John Mayer - wywiad z artystą - listopad 2003 r. . STRONA: 2

Jak bardzo różnisz się od Johna Mayera z poprzedniej płyty?
Od czasu nagrania singla "No Such Thing" wiele się zmieniło. Wszystko wygląda zupełnie odwrotnie, niż kiedyś. Tak to już chyba jest - również ten nowy materiał za rok będzie dla mnie już czymś przedpotopowym. Ale na tym polega rozwój. To jest jak komputer z wgrywanym powoli dodatkowym oprogramowaniem. Grając dany utwór przez cały rok, powoli dodaje się do niego coraz to nowe elementy. Dzięki temu utwory oddychają, a ja chętnie gram je ludziom na każdym koncercie.
Opowiedz o tych przedziwnych wykresach i diagramach, które znalazły się w książeczce do płyty.
Kiedy powstawała poligrafia do album, wpadłem na pomysł, żeby znalazło się tam jak najwięcej danych statystycznych. Wzięło się to z tego, że przygotowując płytę ciągle spisywałem sobie jego zawartość: jeżeli płyta miałaby ukazać się już jutro, to które kawałki by na nią trafiły? Przy poszczególnych utworach rysowałem sobie strzałki oznaczające ich tempo i wreszcie wymyśliłem, że na płycie można umieścić jak najwięcej takich charakterystyk: tempa, tonacji, tematów o jakich mówią, miejsc, gdzie powstały itd. Stąd te opisy - "buntownicza", "zagadkowa" czy "obiecująca". Żyjemy w końcu w Erze Informacji - chciałem żeby ludzie odnaleźli dowcip w takim segregowaniu danych.
Dlaczego tak zależało ci na zachowaniu prostoty w tym, co robisz?
Nieraz czujesz, jak wokół ciebie piętrzą się same trudności. Dla mnie inspirujące jest radzenie sobie z nimi i zmniejszanie ich do minimum. Płyta to dla mnie nagranie czegoś na taśmę, która to wędruje do wytwórni, a wytwórnia ją potem sprzedaje - ot co. Wiadomo, że często nie jest to aż tak proste, ale najważniejsza jest idea, jaka przyświeca ci w pracy nad tym wszystkim. W końcu śpiewanie to też nie jest najbardziej skomplikowany proces - ktoś stawia przed tobą mikrofon, a ty po prostu robisz swoje. Nie zastanawiasz się nad każdą nutą, śpiewa się automatycznie. Taka jest prawda.
A nagrywając płytę nie zastanawiałeś się, jak odebrana zostanie ona przez twoich dotychczasowych fanów?
Często jestem pytany czy nagrywanie tej płyty było dla mnie stresujące. Wiesz, największy stres dla mnie to napisanie jak największej ilości fajnych piosenek w jak najkrótszym okresie czasu. Pierwsza płyta była dokładnie o tym, co czułem w czasie jej nagrywania. Kiedy się ukazała, ludzie zaczęli łączyć ją ze swoimi własnymi przeżyciami - i jest to proces nieunikniony, nad którym nie ma się już kontroli. Więc za drugim razem też postanowiłem nie zastanawiać się nad niczym, tylko nagrywać taką płytę, jaką sobie wymyśliłem. W ten sposób zawsze będę nagrywałem swoje płyty. Kiedy piszę piosenkę o córkach, to robię to z własnej nieprzymuszonej woli a nie dlatego, że poprosiła mnie o to jakaś matka. Na tym polega cała zabawa z nagrywaniem płyt. Pytanie brzmi: czy to co lubię, lubią także inni? Na razie odpowiedź ciągle brzmi: tak.

Dodatkowe informacje: John Mayer

<< Poprzednia strona | 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021