O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Niedziela, 11 Kwiecień 2021 r. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona

Wywiady

GAROU - wywiad z artystą, listopad 2003 r. . STRONA: 1

Właśnie ukazuje się twoja druga studyjna płyta. Czy oznacza ona jakąś drastyczną zmianę w wizerunku czy wciąż mamy do czynienia ze :starym, dobrym Garou"?
To raczej utrzymanie mojego dotychczasowego wizerunku, ale od razu muszę zaznaczyć, że nie nagrałem takiej samej płyty, jak poprzednia. Lubię zagłębiać się w różne struktury, próbować nowych rzeczy - i te próby na pewno słychać na "Reviens". Na nowej płycie może bardziej niż poprzednio słuchać gitary, perkusje - cały zespół z którym gram. Jest bardziej rockowo i jest chyba więcej fajnych piosenek.
Jakiś czas temu mówiło się, że następna płyta, którą zamierzasz wydać, będzie po angielsku. Tymczasem nagrałeś ponownie album francuskojęzyczny. Skąd ta decyzja?
Faktycznie, pierwotnie planowaliśmy płytę anglojęzyczną, która nawet ukończona została w jakiś 80%, ale z różnych strategicznych powodów jej wydanie zostawało ciągle przesuwane. Najpierw okres wiosenny nie wydawał się najszczęśliwszym momentem na jej premierę, potem postanowiono, że ukaże się jesienią. I kiedy tak odkładano tą datę, wpadłem w panikę i na początku lata zdecydowałem: nagrywam jednak płytę francuską! Doszedłem do wniosku, że angielska płyta nie jest dla mnie na razie priorytetem i moi fani pokochali mnie przecież za śpiewanie po francusku. Pamiętam zresztą, że kiedy na konferencji prasowej w Polsce opowiadałem o planach związanych z angielską płytą, to następne pytanie brzmiało zaraz: "ale kiedy kolejna francuska płyta?" Sam widzisz, że nie było innego wyjścia. Nie było dużo czasu, bo jak mówiłem trwało już lato. Na szczęście wszyscy przystali na moją decyzję i zacząłem szukać odpowiednich kompozycji. Po miesiącu miałem już do wyboru setkę utworów.
Ile?!
Tak, w zasadzie ponad sto utworów. Wtedy naprawdę poczułem, że wszyscy razem ze mną podzielają mój entuzjazm co do francuskiej płyty. Pierwszą płytę "Seul" nagrałem zaraz po roli w Notre Dame De Paris, więc wszyscy piszący dla mnie twórcy znali Garou tylko z tego musicalu. W przypadku nowej płyty, wszyscy zdążyli mnie już wcześniej zobaczyć na koncertach: wykonującego kawałki z Seul (niektóre w nowych aranżacjach) i śpiewającego covery z repertuaru innych artystów. Dlatego mieli okazję mnie lepiej poznać i bardziej dopasować do mnie swoje propozycje piosenek. Nic więc dziwnego, że słuchając więc tych propozycji, co chwilę wykrzykiwałem: rety, jak ten kawałek do mnie pasuje! (śmiech) Ale tak czy inaczej, wybór wcale nie był łatwy.
Jesteś znany z pracy z najpopularniejszymi światowymi producentami, jak choćby Jean Jacques Goldman czy Humberto Gatica. Czy którykolwiek z nich próbował kiedyś zmieniać Cię lub wpływać na twoje artystyczne poglądy?
Wydaje mi się, że im bardziej profesjonalny jest dany producent, tym bardziej zależy mu na zachowaniu prawdziwości w artyście, z którym pracuje, przekazaniu "esencji" jego osoby. Największym wyzwaniem w jego pracy jest nawiązanie pełnego porozumienia z tą drugą osobą w studio w taki sposób, żeby dana płyta brzmiała jak by dany artysta nagrał ją samodzielnie. Zaczynałem pracę nad piosenkami Ericka Benzi i Jean'em Jacques'em Goldmanem i w ciągu pierwszych trzech dni zarejestrowałem w studio aż trzy utwory. To było niesamowite, bo śpiewałem dany utwór po raz pierwszy, po czym oni wołali "mamy to!" i moja praca nad nim była już skończona. Śmiałem się nawet, mówiąc: "słuchajcie, dajcie mi jeszcze pośpiewać! Po to tu przyszedłem!” (śmiech) Potem tłumaczyli, że zależało im na mojej spontaniczności...

Dodatkowe informacje: Garou Online

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021