O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

GALLEON - rozmowa z Gillesem, wokalistš zespołu, lipiec 2002r.. STRONA: 1

- Skąd wzięła się nazwa ''Galleon''? Czy to słowo coś znaczy?
- Z Philippem, z którym dzisiaj tworzymy ten projekt, spotkaliśmy się w po raz pierwszy szkole rugby. Przez 10 lat dużo graliśmy razem i pamiętam, że główną gwiazdą w naszej drużynie był chłopak, który nazywał się Jerome Galleon. Po latach uznaliśmy, że jego nazwisko brzmi bardzo pozytywnie, jak nazwisko zdobywcy. A nasza muzyka, równie pozytywna, może motywować do zwycięstwa tak jak np. hymn przed meczem. I tak znaleźliśmy nazwę, która naprawdę pasuje do naszej muzyki.
- Podobnie jak Daft Punk zdecydowaliście się nie występować w swoich klipach, nie pokazujecie się na zdjęciach ani na okładkach waszych płyt. Dlaczego?
- To nie było zamierzone! Choć prawda jest taka że ludzie często nas porównują nas z tego powodu do Daft Punk... Problem w tym, że kiedy po 10 latach, w ciągu których nasze drogi się rozeszły, spotkaliśmy się z Philipem, przymierzyliśmy się do robienia muzyki bez specjalnych planów w jakim kierunku pójdziemy dalej. Nie marzyła nam się kariera ani nawet cały album. Kiedy nasz pierwszy kawałek ''So I Begin'' zaczął zdobywać sobie popularność, wszystko potoczyło się już tak szybko, że po prostu nie byliśmy na to przygotowani. Nie wiedzieliśmy czy decydować się na sesję zdjęciową czy występ w teledysku i paru spraw po prostu zwyczajnie nie dopilnowaliśmy. Ale teraz, przy promocji albumu zaczynamy się już pokazywać, udzielamy wywiadów i gramy koncerty, bo od początku jesteśmy bardziej zwierzętami scenicznymi niż dj'ami.
- Jakiej muzyki słuchacie prywatnie? Na płycie jest dużo zsamplowanych riffów gitarowych, więc domyślam się, że jesteście również fanami ostrzejszego brzmienia?
- Niestety, ponieważ bierze się nas za dj'ów, wszyscy myślą, że nasza muzyka opiera się na czymś, co powstało już wcześniej, czyli na samplach. A tymczasem na płytę zaprosiliśmy gitarzystę, który sam zagrał na wszystkich kawałkach. Za to jeżeli chodzi o nasze fascynacje muzyczne: tęsknimy za brzmieniem z lat 80, ja osobiście namiętnie słucham takich zespołów jak Yes, Toto, Genesis, uwielbiam Petera Gabriela czy Duran Duran. Zdecydowaliśmy się wykonywać muzykę taneczną, bo to przy niej można najbardziej poeksperymentować - dźwięk jest tu do dowolnej przeróbki. I przede wszystkim można tu wplatać te piękne melodie, jakie towarzyszyły utworom z tamtego okresu.
- Remiksowaliście utwory wielu wykonawców. Współpracę z kim wspominacie najlepiej?
- Największym wyzwaniem było dla nas chyba zmiksowanie ''Endangered Species'' Deep Forest. To przecież jeden z największych zespół francuskich który sprzedał miliony albumów we Francji i na całym świecie. Eric i Michel przyczynili się zresztą do rewolucji dźwięku elektronicznego, nadali nowego znaczenia kierunkowi znanemu jako 'world music'. Bardzo baliśmy się tego zlecenia, ale ostatecznie okazało się ono bardzo przyjemne. Szczególnie jeżeli spotkaliśmy się z całkiem pozytywnymi rekcjami. Trochę innego rodzaju wyzwaniem było zmiksowanie klasycznego tematu Jerzego Fryderyka Heandla, wykorzystanego jako motyw nowych reklamówek Levi's. Długo zachodziliśmy w głowę: jak połączyć muzykę klasyczną z tanecznym rytmem... I to było właśnie najciekawsze, bo w tej pracy nigdy nie wiadomo jaki będzie ostateczny rezultat. Ale ostatecznie jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. A poza tym miło wspominamy jeszcze pracę dla greckiego artysty Antony'ego Crenosa - po prostu jego kawałek bardzo nam się spodobał i postanowiliśmy przerobić go na swoją modłę. Tak w ogóle to robienie remiksów to bardzo przyjemna sprawa!

Dodatkowe informacje: www.galleon.com

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021