O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 3 Grudzień 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

DEINE LAKAIEN - wywiad z wokalistą Alexandrem Veljanovem - kwiecień 2002. STRONA: 1

- Pierwsza, najbardziej rzucająca się w oczy zmiana, wprowadzona przy okazji nowej płyty, to ten 'nieskazitelny', biały wizerunek. To tym bardziej istotne, że dotychczas kojarzeni byliście z mroczną czernią. Skąd ten pomysł?
- Chcieliśmy zaskoczyć wszystkich tak niesamowitym wyglądem, jak to tylko możliwe. Faktycznie, nikt się po nas tego nie spodziewał. Przy czym biel, w której się teraz pokazujemy, powinna zmusić ludzi do zastanowienia się nad istotą banału i faktem, że to muzyka powinna mówić sama za siebie. A biały czy czarny - bez różnicy - to przecież żadne kolory…
- A jak bardzo wy sami angażujecie się w kreowanie image'u Deine Lakaien w roku 2002? Na ile przykładacie uwagę do okładek swoich płyt, wideoklipów?
- Mamy człowieka, który zajmuje się naszą stylizacją i to z nim dyskutujemy wygląd płyt czy pomysły na klipy. Tym razem cała kreacja jest z góry przemyślana i bardzo spójna, więc mówimy tu też o kontroli nad zdjęciami, stroną internetową, plakatami, książeczką do płyty itd. Lubimy pracować z ludźmi, którzy w różny sposób interpretują naszą muzykę, dla każdego znaczy ona coś innego. Dobrze jest stykać się z różnym podejściem do swojej twórczości.
- Słowa do jednego z utworów na nowej płycie (''Where Are You'') po raz pierwszy napisaliście wspólnie. Czemu nigdy wcześniej się na to nie zdecydowaliście? Deine Lakaien istnieje już przecież 17 lat…
- Tak, faktycznie po raz pierwszy wspólnie napisaliśmy słowa piosenki. Za to od początku prawie wszystkie utwory komponujemy wspólnie. Tym razem o wszystkim zadecydował przypadek, po prostu Ernst zaczął pisać słowa do ''Where Are You'', a ja je dokończyłem. Nie znaczy to jednak, że od teraz będziemy wszystko pisać wspólnie. To był przypadek.
- Z kolej utwór ''Stupid'' powstał na skutek waszych wieloletnich przygód z dziennikarzami. Czy jest to sprzeciw wobec nieustannym próbom zaklasyfikowania waszej muzyki czy przytyk w stronę konkretnych, niezbyt rozgarniętych dziennikarzy?
- Ta piosenka to rodzaj żartu. Nie buntujemy się już przeciwko konieczności udzielaniu wywiadów czy obcowaniu z ludźmi, którzy nie zawsze piszą o nas tak, jak byśmy chcieli. Będąc muzykiem, trzeba pogodzić się z faktem, że jest istnieje tyle zdań i opinii na temat twojej muzyki, ile jest ludzi na świecie. My nigdy nie próbowaliśmy odnieść sukcesu przez przymilanie się komukolwiek, a szczególnie dziennikarzom czy ludziom z tzw. branży. Koncentrowaliśmy się na samym tworzeniu, ciężko pracowaliśmy nad brzmieniem naszych płyt i graniem dobrych koncertów. Można powiedzieć, że zasłużyliśmy na każdego wielbiciela naszej muzyki.

Dodatkowe informacje: www.sonymusic.pl

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020