O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 3 Grudzień 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

ANASTACIA - wywiad z artystką - kwiecień 2004 r. STRONA: 1

- Dlaczego zatytułowałaś swój nowy album "Anastacia" ?
- Nagrałam już parę płyt i za każdym razem nadawanie im tytułów jest bardzo ciekawym zajęciem. Zastanawiam się wtedy 'co nowego mówi o mnie ta płyta', 'która piosenka najbardziej wyraża moją osobowość' itd. Kiedy powstawał najnowszy album, koncentrowałam się na odnalezieniu w sobie cech, które czynią ze mnie artystkę. Czuję, że imię 'Anastacia' które noszę, równie dobrze odnosi się do każdego najmniejszego fragmentu tej płyty.
- Jak najkrócej opisałabyś "Anastacię"?
- Płyta ta jest znacznie bardziej rockowa. Na swoje nowe brzmienie wymyśliłam nawet określenie 'sprock' - zawierające elementy muzyki soul, pop i rock. Zazwyczaj taką mieszankę trudno jednoznacznie określić, więc 'sprock' jest w tej sytuacji bardzo poręcznym narzędziem. Gram więc 'sprocka' i w razie potrzeby do takiej szufladki proszę mnie przyporządkować.
- Z kim pracowałaś nad płytą?
- Z wieloma producentami. Najbardziej zaangażowany w cały projekt od początku do końca był Glen Ballard, to on w największym stopniu odpowiada za nową 'mnie' - jak to nazywam. Oprócz tego pracowałam także z Dallasem Austinem, który nadał mojej muzyce prawdziwych smaczków i Rickiem Wake'm, którego miałam szczęście mieć przy sobie w studiu także przy poprzednich dwóch albumach. On także odpowiada za aranżacje wokali, co czego zawsze przykładam dużą wagę. Nie można nie wspomnieć też o Dave'ie Stewardzie - człowieku niezwykle pomysłowym, dowcipnym i posiadającym niewyczerpane pokłady energii.
- Co było dla ciebie największym wyzwaniem tym razem?
- Samo zebranie nowego materiału, z różnych przyczyn. Wszystko działo się w takich okolicznościach, które mam nadzieję już nigdy się nie powtórzą. Ale może dzięki tym właśnie przejściom odkryłam w sobie wiele cech, których nikt by się po mnie pewnie nie spodziewał. Nowa płyta pokazuje mnie taką, jaką zawsze chciałam być. Od początku swojej kariery pragnęłam wyzbyć się wszystkich uprzedzeń czy ograniczeń. Zdaję sobie sprawę, że komuś moje 'prawdziwe ja' może się nie podobać, ale nic na to nie poradzę. Nareszcie czuję, że mój rozwój przebiega w dobrym kierunku i bardzo mi się to podoba. Chcę rozwijać moje 'sprockowe' brzmienie na wszystkich następnych płytach do końca życia!
- Co możesz powiedzieć o singlowym przeboju "Left Outside Alone (Samotnie pozostawiona na zewnątrz)"?
- "Left Outside Alone" jest jak komunikat, samodzielne oświadczenie. Brzmi reprezentatywnie dla całego albumu, chociaż na początku utworu mój głos brzmi nieco anielsko, nawet operowo. Pod względem muzycznym jest też nieco zakręcony.
- Opowiedz jeszcze o kilku utworach z płyty. Zacznijmy od "Heavy On My Heart (Ciężko na sercu)".
- To pierwsza piosenka, jaką napisałam na tą płytę. Modliłam się, żeby napisać coś o miłości, o czymkolwiek byle by tylko nie myśleć o swojej chorobie. Ale szybko zorientowałam się, że dopiero podczas pisania wylewam z siebie prawdziwy gniew. Byłam zaskoczona, bo uświadomiło mi to jak głęboko zakorzenione są we mnie te frustracje i jak poważnie terapeutyczne dla mnie okazuje się być pisanie piosenek. Ten utwór najlepiej uświadomi wam przez co przeszłam ostatnimi czasy, nie potrzebuję tego opowiadać wprost. Po przesłuchaniu utworu sami to zrozumiecie jak było trudno.

Dodatkowe informacje: WWW

| 1 | 2 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020