O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

NADIYA - wywiad z artystką czerwiec 2004 r.. STRONA: 1

- Pierwszym skojarzeniem, które nasuwa się po przesłuchaniu Twojego albumu jest kino. Dlaczego? Czy filmy są dla Ciebie inspiracją?
- To prawda, dokładnie tak miało być. Zanim zajęłam się muzyką, moją pasją był sport, byłam ciągle aktywna, a według mnie z muzyką jest taka samo, ciągle się zmienia. To łączy sport, muzykę i kino. Zmienność, szybkość, właśnie tak jak w kinie, jak w filmach akcji. Dokładnie taką chciałam stworzyć muzykę, pełną zmieniających się obrazów. W każdym utworze można usłyszeć odwołanie do filmu. Zresztą sam tytuł jest odwołaniem do kinematografii. Mam wielki sentyment do starych amerykańskich filmów akcji, takich jak Top Gun czy Rocky, więc ten album jest dla mnie trochę jak podróż w czasie. Pozwoliło mi to na wyrażenie bardzo intymnych przeżyć w tekstach. To tak jak pisarze, którzy czasem pisząc, mają przed oczami pewien obraz, ja słyszę dźwięk, który sprawia, że czuję się jak James Bond!
- Mówisz, że tytuł 16/9 jest odwołaniem do kina, co on oznacza?
- Jest to format obrazu używany przez kino i telewizję, chciałam, żeby było jak najwięcej odniesień do kina. Dlatego moja płyta ma okładkę 'stylizowaną' na taśmę filmową a w piosenkach słychać rozmaite dźwięki, jak choćby odgłosy z filmów akcji.
- Jak układała się Twoja współpraca z Thierry'm 'Rebass' Gronfier, producentem Twojej płyty?
- Wspaniale, on jest autorem muzyki do mojego albumu, ja odpowiadam na niej wyłacznie za teksty. Do realizacji albumu wybrałam Thierr'ego, bo jest perfekcjonistą i było dla mnie ważne, żeby ta osoba potrafiła mnie zmotywować do pracy. Kiedy Thierry pisał muzykę, cały czas zastanawialiśmy się nad nią wspólnie, żeby jak najlepiej wyrazić to, co chciałam. To jest naprawdę niesamowity człowiek, zadał sobie trud, żeby naprawdę mnie poznać i wysłuchać, co mam do powiedzenia.
- Jakie są Twoje inspiracje muzyczne?
- Słucham bardzo dużo hip hopu, lubię r&b, generalnie inspiruje mnie muzyka amerykańska, soul. Ale najbardziej jednak lubię hip hop i rap.
- Pochodzisz z rodziny, która zajmuje się sportem. Twój brat jest mistrzem boxu, Ty mistrzynią lekkoatletyki, jak to się stało, że zajęłaś się muzyką?
- Muzyka zawsze była dla mnie ważna, łączyłam ją ze sportem. Kiedy wyjeżdżaliśmy na zawody, śpiewałam na stadionach... Kiedy byłam mała, miałam taki pomysł, żeby zająć się muzyką, potem okazało się, że to moja pasja, a szkoły sportowe uczą determinacji i odwagi w dążeniu do wyznaczonego celu, to bardzo ułatwiło mi pracę na rynku muzycznym. Wcale nie jest prosto zaistnieć w showbiznesie, ale przygotowanie sportowe pozwoliło mi zachować energię i myślę, że dam sobie radę.

Dodatkowe informacje:

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021