O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Sobota, 22 Luty 2020 r. Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora

Co nowego?

Cassandra Wilson - Silver Pony

Silver Pony, zachwycający nowy album jazzowo-popowej piosenkarki i wielokrotnej zdobywczyni nagrody Grammy, Cassandry Wilson, zostanie wydany 8 listopada bieżącego roku przez należącą do EMI wytwórnię płytową Blue Note Records. Wilson, której znakiem rozpoznawczym jest niesamowity, zabarwiony charakterystyczną chrypką wibrujący głos, odbędzie światowe tournee promujące wydanie jej nowego albumu. Gościnnie w produkcji albumu wystąpili: Terence Blanchard, raper Common ("Silver Moon") oraz wokalista i autor piosenek - John Legend ("Watch The Sunrise").
Silver Pony to jedyne w swoim rodzaju hybrydowe połączenie albumu na żywo i studyjnego, gdzie nagrania na żywo z trasy po Europie płynnie przeplatają się z nagraniami studyjnymi stworzonymi w Piety Street Studios w Nowym Orleanie. Na krążku znajduje się mieszanka jazzowych i popowych klasyków oraz nowych piosenek napisanych przez Cassandrę i jej zespół.
Silver Pony zawdzięcza swój tytuł wydarzeniu, jakie Cassandra przeżyła w dzieciństwie i które odcisnęło w jej pamięci niezatarte piętno wpływając tym samym również na jej karierę. "W mojej okolicy w Jackson, w stanie Mississippi, pojawił się pewien człowiek z kucykiem i aparatem fotograficznym" - przypomina sobie artystka. "Można było mu zapłacić, aby zrobił ci zdjęcie". Jej bracia odmówili, ale Cassandrze spodobał się ten pomysł. Jej matka wahała się - "pewnych rzeczy młodym pannom po prostu nie przystawało robić" - dodaje Wilson. Mimo to, Cassandra wykorzystała chwilę i zrobiła sobie zdjęcie. "Bardzo się cieszę, że mogłam pojeździć na kucyku" - przyznaje teraz artystka. "Byłam nieustraszoną osóbką i wydaje mi się, że matka chciała mnie w tym wspierać." Ta cenna fotografia zdobi teraz okładkę albumu Silver Pony a pamiętna nieustraszoność stanowi obecnie siłę napędową Wilson. "Przygotowuję się do każdego nagrania, ale tak naprawdę nigdy nie da rady idealnie się przygotować" - przyznaje Wilson. "A to dlatego, że nigdy tak naprawdę nie wiesz, co się zdarzy. Po prostu stawiasz się w sytuacjach, które pozwolą projektowi rozwijać się jego własnym tempem."
Silver Pony został wyprodukowany przez Cassandrę Wilson i Johna Fischbacha (właściciela studia nagraniowego Piety Street Studios). Na albumie występuje Cassandra (śpiew i syntezator), Marvin Sewell (gitara elektryczna), Reginald Veal (gitara basowa), Herlin Riley (bębny), Jonatan Batiste (pianino) i Lenka Babalola (perkusja). W utworze "Silver Moon" występuje Terence Blanchard (trąbka) i Common (śpiew) a w kawałku "Watch The Sunrise" pojawił się John Legend (śpiew, pianino).

Tracklista:
1. Lover Come Back To Me
2. St. James Infirmary
3. A Night in Seville
4. Silver Moon
5. Pony Blues
6. If It's Magic
7. Forty Days and Forty Nights
8. Silver Pony
9. A Day in the Life of a Fool
10. Blackbird
11. Sunrise

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: EMI Music Poland.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 02.11.2010

Poprzednia Następna

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020