O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 2 Kwiecień 2020 r. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

Wywiady

Anastacia. STRONA: 2

- Często zdarza się, że pierwszy album danego artysty zawiera piosenki, które pisał on przez lata i skrzętnie ukrywał przed światem w swojej szufladzie. Przez to nie daje pełnego obrazu osobowości artysty w chwili wydania jego płyty. Drugi album to już artysta 'tu i teraz'.
- Najnowsza płyta to na pewno 'ja tu i teraz'. Ale o poprzedniej mogę chyba powiedzieć to samo… Może nie wiedziałam wtedy jeszcze tyle o muzyce, ile wiem teraz, ani nie zdawałam sobie sprawy ze wszystkiego, co niesie ze sobą bycie artystą. Możliwe, że teraz nagrałabym Not That Kind inaczej, ale charakter płyty zapewne pozostał by dalej taki sam. W przypadku produkcji Freak Of Nature zaangażowana byłam od początku do samego końca - połączyłam swoją wizję artystyczną z tymi wszystkimi możliwościami studia, o jakich mi się nawet nie śniło, sama zaprojektowałam okładkę i książeczkę do płyty. Chciałam w ten sposób udowodnić, że wszystko, co wydarzyło się w moim życiu w ostatnim czasie, choć było nieraz bardzo zaskakujące, ani na chwilę nie wytrąciło mi z rąk kontroli nad tym co robię.
- Spotkałaś się pewnie już z opinią, że druga płyta jest ta najważniejszą w karierze każdego artysty...
- Wiele rzeczy mówi się o drugiej płycie. A to, że powinna swoim sukcesem przyćmić tą pierwszą, a to, że nie ważny jest sukces tylko sama wartość artystyczna, że stres przy robieniu pierwszej płyty jest niczym w porównaniu ze stresem przy drugiej itd. itp. Osobiście jestem bardzo dumna z tej nowej płyty i nie interesuje mnie czy ktoś zarobi na niej więcej czy mniej. Decyduję się nawet powiedzieć, ze jest lepsza od Not That Kind. Jestem na z góry wygranej pozycji - tamta płyta poradziła sobie znakomicie i jeżeli Freak Of Nature poradzi sobie choćby w połowie tak dobrze, to i tak będzie sukces.
- Teraz pytanie, którego nie mogłem ci nie zadać podczas tej rozmowy. Tytuł najnowszej płyty to, jak już wspomniałaś, "Freak Of Nature (Wybryk natury)". Czy sama się za niego uważasz, czy jest to po prostu zaczerpnięte z czyjej opinii na twój temat?
- Za wybryk natury uważała mnie znaczna część ludzi, których spotkałam na swojej drodze do podpisania kontraktu. "Naprawdę tak wyglądasz? Skąd taki wokal? Po kim tak niesamowicie śpiewasz? Dlaczego ciągle chodzisz w okularach? Dlaczego dlaczego dlaczego?!" - po takich pytaniach często wątpiłam, czy kiedykolwiek uda mi się nagrać jakąkolwiek płytę. Kiedy jednak postanowiłam robić swoje, śpiewać tak jak chcę i po prostu być sobą, musiałam zaakceptować fakt, że ludzi może to dziwić, czasem irytować. Nawet teraz zaskakuję jeszcze niektórych swoim głosem. Przyzwyczaiłam się do takiego zaskakiwania. Nadal jestem wybrykiem natury, choć teraz może bardziej popularnym niż wcześniej.
- Teraz pewna historia. Otóż pierwsze informacje o twoim nowym materiale mówiły o singlu "Pay My Dues (Spłać moje długi)" zamiast o "Paid My Dues (Spłaciłam swoje długi)". Już się zaczęliśmy zastanawiać, czy sława nie zrobiła z ciebie zimnej przypadkiem materialistki! A tymczasem w tej piosence chodzi o coś zupełnie innego…
- Jeżeli w wywiadach opowiadasz o swoim życiu takim, jakim było ono naprawdę, o tym w jaki sposób osiągnąłeś to, co masz teraz, do jakiej szkoły chodziłeś i czego się w życiu nauczyłeś po związkach, przez które przeszedłeś, o miejscach, w których przebywałeś itd. - to w pewien sposób jest już spłatą długów, jakie masz wobec tych, którzy przyczynili się do twojego sukcesu. W natłoku wszystkiego, co cię spotyka, nie wolno zapominać o przeszłości. W tej piosence ani razu nie pada słowo 'dolar', czy 'pieniądz' - długi z życia to nie długi, które można spieniężyć.
- Na koniec powiedz proszę - jakie płyty znajduje się teraz najczęściej w twoim odtwarzaczu CD?
- Przykro to mówić, ale podczas tej akurat trasy promocyjnej nie zabrałam ze sobą z domu ani jednej płyty!!! Wszystko działo się w takim pośpiechu, że cieszę się, że zdążyłam wrzucić do torby bieliznę! (śmiech) . Tylko czystym przypadkiem nie wybiegłam z domu w kapciach. Rozumiesz więc, dlaczego nie zdążyłam wybrać na drogę żadnej płyty. Ale ma to swoje dobre strony - podróżując po różnych krajach jestem otwarta na twórczość muzyków, o których często nikt w Ameryce nie słyszał. Moim ostatnim odkryciem jest niemiecka formacja Glashaus.

Rozmawiał: Maciek Rychlicki

Dodatkowe informacje: Stare, Nowe...

<< Poprzednia strona | 1 | 2 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020