O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

CLONES - wywiad z Julien'em - maj 2004. STRONA: 1

Czy zdarza się, że jesteście myleni z projektem The Clones, który w 2003 roku stworzyli Pharrell Williams i Chad Hugo?
Nie, między nami nie ma żadnego związku, zresztą we Francji wydaliśmy naszą płytę trochę wcześniej niż The Neptunes, bo tak bym ich raczej nazywał i rzadko zdarzają się pomyłki.
Wydaliście album zatytułowany 'Safety Copy (kopia bezpieczeństwa)'. Jak w takim razie wygląda oryginał?
No cóż, właśnie tego nie wiemy, od zawsze chcieliśmy się dowiedzieć, który z nas to oryginał, a który kopia. Mamy różne charaktery, dlatego trudno powiedzieć, który ma ten oryginalny. Ten problem istnieje od momentu kiedy zaczął się morderczy wyścig plemników do jajeczka naszej mamy.
Jaką formę występów wolicie, sety dj-skie, czy koncerty takie jak na przykład Chemical Brothers?
Uwielbiamy grać na żywo, nigdy nie są to sety dj-skie, gramy z instrumentami, używamy na scenie komputerów i innych rzeczy. Nie mamy nic przeciwko dj-owaniu, ale to nie nasza dziedzina, my jesteśmy muzykami. Podobają nam się koncerty jakie dają Chemical Brothers, to najlepsza formuła dla muzyki elektronicznej. Zdecydowanie bardziej lubimy kiedy na scenie coś się dzieje, więcej niż po prostu zwykłe puszczanie płyt. Nie chcemy żeby nasze występy ograniczały się do nas dwóch i VJ-a. Taka formuła to już przeszłość.
Jesteście pod wpływem wielu gatunków muzycznych, jakie imprezy lubicie najbardziej, klubowe, czy koncerty rockowe?
Trudno powiedzieć, co wolimy, najważniejsze żeby wieczór był udany, niezależnie od tego czy to koncert rockowy, impreza klubowa, techno czy rave. Dla nas nie ma to najmniejszego znaczenia, liczy się atmosfera, chęć dobrej zabawy, ludzie. My chodzimy na wszystkie rodzaje imprez. Kiedy posłuchasz naszej muzyki, zobaczysz, że nasz album ma mnóstwo odcieni, nie można zaliczyć go do jednego stylu, nie skupiamy się na jednym gatunku muzycznym. Chodzimy na różne imprezy i dokładnie tak gramy. Lubimy występować w klubach, na festiwalach i na free party, tak samo chętnie chodzimy na koncerty rockowe, regaee, hip hopowe i muzyki elektronicznej, nie mamy ulubionego gatunku. Chociaż prawdą jest, że od trzech, czterech lat częściej bywamy na imprezach klubowych i rave party.
No właśnie, wasza muzyka to mieszanka różnych styli, opowiedzcie z czego to wynika?
Ależ nasza muzyka wypływa prosto z nas! (śmiech). Nie, oczywiście jesteśmy pod dużym wpływem różnych styli. W 1993 lub 1994 to było nasze spotkanie z techno, my już wtedy byliśmy muzykami, graliśmy na perkusji i tak dalej. Zachwyciliśmy się i zaczęliśmy tworzyć tę muzykę, ale dołączając do niej wszystko to, czego do tej pory słuchaliśmy. Tak jest też dziś, staramy się mieszać wszystko to co poznaliśmy, od naszych duchowych urodzin, aż do teraz. Dlatego na naszej płycie można posłuchać kawałków, które trochę przypominają French Touch, mają w sobie trochę melancholii i spokojnych dźwięków, jest też trochę rocka i mocniejszych wpływów, no i drum'n'bass. Po prostu jesteśmy muzykami i mamy różne inspiracje.

Dodatkowe informacje:

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021