O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

Wywiad z Rachael Yamagatą - marzec 2005 r. . STRONA: 1

Witaj Rachael. Moje pierwsze pytanie dotyczy twoich wspomnień związanych z współpracą z zespołem "BUMPUSS". Czy była to dobre rozgrzewka przed wydaniem, pierwszej solowej płyty?
Rachael: Witam. To było dla mnie bardzo ważne doświadczenie jeżeli chodzi o występy na żywo. Graliśmy często i wszędzie. Od pobliskich, zaprzyjaźnionych pubów dla kilkudziesięciu słuchających nas osób, po mieszczące 10.000 ludzi stadiony w Chicago. Zespół składał się z trzech wokalistów, więc obycie na scenie było koniecznie, by wszystko ze sobą współgrało. Graliśmy różną muzykę. Miał na nas wpływ hip-hop, soul, czy też jazz. Nie zabrakło też inspiracji takimi Artystami jak: David Bowie, czy też Miles Davis. Hip-hop, jazz,`soul i rock, to wszystko było na naszych koncertach. Nauczyłam się żonglować tymi piosenkami w taki sposób by cała ta muzyczna układanka pasowała do siebie, a publiczność nie była znużona.
Praca w BUMPUSS nauczyła mnie także podstawowych zasad w pisaniu i komponowaniu piosenek, to było naprawdę ważne dla mnie doświadczenie.
Przy nagraniu debiutanckiego albumu "Happenstance" miałaś okazje pracować z tak wybitnymi i doświadczonymi producentami i muzykami jak: Johna Alagia; Kevin Salem; Aaron Comess; John Conte; Matt Walker; Matt Johnson. Jak wspominasz te pracę dzisiaj: jako trudna lekcja muzyki, czy wręcz przeciwnie, niezapomnianą muzyczną przygodę?
Rachael: Praca z nimi wszystkimi była czymś niesamowitym. Jestem naprawdę szczęśliwa, że z takim oddaniem zaangażowali się w pracę ze mną, a ja mogłam czerpać garściami z ich doświadczenia i oddawać to wszystko mojej płycie. Każdy z nich to wielka osobowość, profesjonaliści na całej linii, pewnie dlatego każdy swoje ego schował do kieszeni czując moją muzykę, jak ja dali z siebie wszystko, traktując ją jak swoją.
Było cudownym uczucie, kiedy w chwil zwątpienia dodawali mi otuchy i determinowali mnie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Mimo wszystko nasza wspólna praca była na luzie. To wspaniali muzycy i ludzie.
Na rynku dostępny jest już twój maxi singiel nazwany "EP". Dlaczego postanowiłaś go wydać? Czy miał być to test twojej muzyki przed wydaniem całego krążka?
Rachael: Przy nagrywaniu swojego pierwszego albumu chciałam bardzo pracować z moim zdaniem znakomitym Malcolm'em Burn'em. Niestety Malcolm miał już inne zobowiązania, musiał rozpocząć pracę nad innym projektem. Mieliśmy więc bardzo mało czasu na pracę w studio. Wykorzystaliśmy go najbardziej efektywnie, jak tylko się dało. Efektem naszej współpracy jest tych sześć piosenek, które chcieliśmy zaprezentować szerszemu gronu odbiorcy. Na tamtym etapie pracy nie wiedzieliśmy, kiedy i przy jakiej okazji się one ukażą- wydaliśmy je więc na "EP". Nie było moim zamierzeniem wydawać "EP" jako ' muzycznej zakąski' przed dużym albumem. Po prostu, zakochaliśmy się w tych 6 piosenkach i chcieliśmy by inni też mieli możliwość zakochania się w nich.
"Worn Me Down" to twój pierwszy solo singiel promujący album "Happenstance". Fani znają go już z "EP", tam jednak występuje w bardziej surowej, innej wersji. Powiedz dlaczego zmieniłaś ostatecznie tempo i charakter muzyczny tego utworu?
Rachael: "Worn Me Down" to piosenka o szalonej miłości. O uczuciu, które czasami nami zawładnie i czy tego chcemy, czy nie musimy się jemu poddać. To piosenka śpiewana z perspektywy szaleńczo owładniętej miłością osoby. Skomponowałam ją na gitarze, udając że to gitara basowa (śmiech). Następnie nagrałam demo tej piosenki z czterema różnymi muzykami, a tym samym czterema różnymi pomysłami na nią. Ostatecznie demo zawierało 6 różnych wersji "Worn Me Down". Z tych 6 wersji, 2 ujrzały światło dzienne: pierwsza to ta nagrana z Malcolm'em Burn'em wydana na "EP, druga wersja pochodzi z albumu. I właśnie ta druga wersja ukazała się na singlu, jako ta z chwytliwym refrenem i uniwersalnym przekazie o miłości (śmiech). Mam nadzieje, że poradzi sobie w stacjach radiowych i zacznie żyć własnym życiem?

Dodatkowe informacje: SONY/BMG ME

| 1 | 2 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021