O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 25 Listopad 2020 r. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wywiady

Wywiad z Plateau i Renatą Przemyk - marzec 2008. STRONA: 1

Piosenka zespołu PLATEAU "Nic nie pachnie jak Ty", z gościnnym udziałem Renaty Przemyk, zaledwie w dwa tygodnie po premierze dostała się już na kilka list przebojów (w tym na Listę Przebojów "Trójki"), a klip do piosenki cieszy się dużą popularnością w internecie. O tym jak doszło do współpracy, a także o tym jak przebiegała praca nad piosenką, zapytaliśmy Renatę Przemyk i wokalistę zespołu Plateau- Michała Szulim.
Dlaczego zdecydowaliście się na ten duet?
Renata Przemyk: Spodobała mi się piosenka,którą mi zaproponowano,melodyjna i wzruszająca.
Michał Szulim: Ten utwór aż "prosił się" o drugi, damski głos, a Renata ze swoją charakterystyczną barwą idealnie wpasowała się w konwencję.
Właśnie, jak "odnaleźliście się" w tym projekcie? Piosenka jest liryczna, a Renata znana jest głównie z mocniejszych, energicznych piosenek, podobnie jak Plateau- z gitarowego, alternatywnego grania...
M.S.: Na płycie utwór ma rockową aranżację, natomiast na tym singlu celowo zagraliśmy ją minimalistycznie i bardzo tradycyjnie, a nawet staroświecko, dzięki czemu na pierwszym planie jest tekst i przede wszystkim, nasze głosy. To tak jak z konwencją "unplugged"- postawiliśmy na przekaz, a i sama kompozycja chyba nieźle się obroniła w tym wydaniu. Poza tym chyba fajnie, że zrobiliśmy wspólnie taką małą odskocznię od gitar, elektroniki i tych wszystkich fajerwerków, które towarzyszą nam w Plateau...
R.P.: Zawsze zaskakiwałam moich słuchaczy zmianami nastrojów,różnorodnością stylistyczną. Jeśli piosenka jest dobra, zrobi wrażenie bez względu na gatunek. Na moich płytach są również piosenki liryczne, nawet bardziej niż ta z Plateau :-) "Granie" na emocjach ,własnych i odbiorcy, i prowokacje artystyczne to mój sposób na kontakt z publicznością. Intuicja jest mi najważniejszym cenzorem.
Renato, jak odbierasz działalność takich zespołów jak Plateau? Tzn. odróżniających się od reszty swoimi działaniami (nawiązanie do cyrku, trasa po więzieniach, etc.) i jednocześnie pozostających poza "mainstreamem", czyli głównym nurtem.
R.P.: Rozumiem to jako rodzaj prowokacji, zwrócenia uwagi na coś ważniejszego. A jeśli idzie za tym niezła muzyka to jest szansa trafić do większej liczby słuchaczy i zostać na dłużej. Sama funkcjonuję poza tzw. "mainstreamem", więc inność raczej mnie intryguje niż odpycha.
Jak prywatnie, podczas nagrywania piosenki i klipu, układała Wam się współpraca? W końcu Renata jest z Krakowa, a Plateau z Warszawy ;-)
R.P.: Jestem zbyt tolerancyjna,żeby poddawać się stereotypom (uśmiech). Panowie z Plateau są bardzo mili. Kultura tzw. starej szkoły- trochę wrażliwej nieśmiałości w połączeniu ze studenckim luzem. Bardzo pozytywna kompilacja. Współpraca profesjonalna i miła. Zarówno z samym zespołem, jak i całą ekipą.
M.S.: Było super, od pierwszego spotkania. Mamy podobne gusta muzyczne, podobne podejście do tematu...A i poczucie humoru zbliżone do siebie, więc i tu problemu nie było. Ale czy z osobą, która nagrała takie piosenki jak "Kochana", czy "Zero", może się źle układać współpraca..? (uśmiech)
Jakie są najbliższe plany Renaty Przemyk? Czy są już jakieś plany odnośnie nowej płyty?
R.P.: Jestem w trakcie kompletowania materiału na swoją nową płytę a w międzyczasie biorę udział w nagraniach innych projektów. Za niedługo wyjdzie nowa płyta zespołu Habakuk, który zaprosił mnie do zaśpiewania piosenki. Będę brała udział w kilku ich koncertach urodzinowych. Śpiewałam gościnnie dla Pidżamy Porno. Biorę udział w projekcie 'Zakazane piosenki' z piosenkami z Jarocina sprzed 20-tu laty. No i regularnie gram w Teatrze Rozrywki w Chorzowie w "Terapii Jonasza". Same ciekawe propozycje, z czego się bardzo cieszę. Duet z Plateau jest jedną z nich...
A jakie plany ma zespół Plateau? Czym tym razem zaskoczycie? Kiedy będzie trzecia płyta?
Hmm, każdy nas pyta, czym tym razem zaskoczymy (śmiech). A może po prostu nagramy zwykłą płytę? Chociaż nie, rzeczywiście to byłoby nudne (śmiech). A tak na serio to gramy teraz dużo koncertów do wakacji, a na początku lipca wchodzimy do studia, żeby zacząć nagrywanie trzeciego krążka. Wiemy na razie tylko tyle, że będzie dużo bardziej surowy i gitarowy od "Mistrza Tupetu". Premiera płyty będzie prawdopodobnie na jesieni...

Dziękujemy za rozmowę!

Dodatkowe informacje: MJM Music

| 1 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020