O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 19 Styczeń 2021 r. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wywiady

LUCKY JIM - wywiad z zespołem - kwiecień 2004 r.. STRONA: 1

Wasza twórczość to w pewnym sensie poezja śpiewana. Dlaczego wobec tego w książeczce do płyty nie można znaleźć tekstów waszych piosenek?
(Gordon Grahame) Większość moich ulubionych płyt nie ma wydrukowanych tekstów piosenek i to jest jakby wpasowanie się w tą tradycję. Poza tym staram się na tyle eksponować wokale w piosenkach, żeby mój śpiew był wyraźny. Oczywiście jest to pewne utrudnienie dla ludzi, dla których angielski nie jest językiem ojczystym, ale z myślą o nich wszystkie teksty zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. Dla mnie czytanie tekstów podczas słuchania muzyki w jakiś sposób psuje jej odbiór - powinna mówić sama za siebie.
O czym opowiadacie w waszych piosenkach?
(G) Ogólnie rzecz biorąc: o moim życiu, o mnie samym. Rzadko odnoszą się też do teraźniejszości - lubię opowiadać o tym, co miało już miejsce, do czego zdążyłem już nabrać odpowiedniego stosunku.
Większość piosenek na albumie "Our Troubles End Tonight" tyczy się miłości. Gordon, jesteś niepoprawnym romantykiem?
(G) Tak, jestem strasznym romantykiem: często kupuję kobiecie kwiaty i robię inne staromodne rzeczy, o których rzadko się dzisiaj pamięta. A szkoda... Miłość jest w ogóle takim tematem, w którym mam spore rozeznanie. Zakochiwałem się mnóstwo razy, często w nieodpowiednich osobach, przeżyłem wiele załamań sercowych. Zresztą obaj jesteśmy romantyczni i takie też było nasze podejście do tej płyty - powiedzieliśmy sobie: nagramy romantyczną płytę, niezależnie od tego jak niemodnie będzie ona brzmieć.
Czy na wasz romantyzm wskazywać mają zdjęcia w książeczce do płyty, na których stoicie nad jeziorem z gitarami w rękach?
(Ben Townsend + Gordon) O matko, wiedziałem że ktoś to zauważy! Do tego ujęcia namówił nas nasz znajomy fotograf... ale mimo wszystko uważam, że to bardzo fajne ujęcie.
Jak doszło do powstania Lucky Jim?
(B) Miało to miejsce już ze 2 i pół roku temu. Mój poprzedni zespół się rozpadł i przez jakiś czas z nikim nie grałem. Poszedłem na studia, byłem na produkcji filmowej i któregoś dnia znajomy poprosił mnie, żebym zastąpił perkusistę w jego zespole na jeden tylko występ. Nie byłem bardzo zdecydowany ale namówiła mnie to tego moja dziewczyna i w końcu się zgodziłem. Tak się zdarzyło, że tego wieczoru do Brighton na mały set akustyczny z gitarą przyjechał także Gordon. Wtedy po raz pierwszy słyszałem jak śpiewa w obecnie zamkniętym już na trzy spusty barze The Lift. Zwrócił moja uwagę i po koncercie zaczęliśmy rozmawiać. Powiedziałem mu, że bardzo chcę nagrać z nim płytę - i o dziwo on od razu się na to zgodził. Poza tym planował przeprowadzkę do Brighton! Sześć tygodni później, kiedy już się sprowadził, od razu rozpoczęliśmy pracę. Śmieję się, że dopiero podczas nagrywania mieliśmy okazję, żeby się tak naprawdę poznać.
Jak określilibyście relacje między sobą?
(B) Mieliśmy szczęście. Jak już mówiłem, kiedy zaczynaliśmy cały proces nagrywania, ledwo się znaliśmy. Tak naprawdę to poznaliśmy się dopiero po skończeniu tej płyty! Nigdy nie wiadomo na kogo się trafi, ale obydwaj jesteśmy pozytywnie myślącymi ludźmi i mamy podobny sposób myślenia. Cieszyło nas, że wspólnie możemy coś zrobić razem, choć mało o sobie wiedzieliśmy. Nie znaliśmy np. swojej przeszłości, co z jednej strony było pozytywną, z drugiej naiwną rzeczą, bo mogliśmy przecież inspirować się czym innym, słuchać zupełnie innych kapel i wtedy nigdy nie znaleźlibyśmy wspólnego języka. Gdzieś w połowie pracy nad płytą nagraliśmy kawałek 'Lesbia', który zabrzmiał wreszcie tak, jak sobie to wcześniej wymarzyliśmy. Kiedy skończyliśmy płytę, tak brzmiały już wszystkie utwory. Mieliśmy sporo szczęścia.

Dodatkowe informacje: Oficjalna strona Lucky Jima

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021