O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 3 Grudzień 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

JEM - WYWIAD Z WOKALISTKĄ - czerwiec 2005 r.. STRONA: 1

Wielu brytyjskich artystów marzy o karierze w Ameryce, tymczasem Tobie udało się najpierw właśnie w Stanach!
To prawda, można powiedzieć, że Ameryka pierwsza zwróciła na mnie uwagę. Jest to o tyle fajne, że podobno trudniej jest się tu przebić niż w innych krajach. Nie wiem, może to kwestia ciężkiej pracy, poświęcenia i tego, że koncertowałam tu od dłuższego czasu.
Jak doszło do 'odkrycia' Jem?
Bardzo długo starałam się podpisać jakiś sensowy kontrakt w Wielkiej Brytanii, ale kiedy to mi się, nie udało, przyjechała do Ameryki, do Los Angeles. Pierwszego ranka kiedy tu wylądowałam usłyszałam w radiu niesamowita rozgłośnię i niemal natychmiast poprosiłam przyjaciół, żeby mnie do niej zabrali! Zostawiłam im swoje demo i dwa tygodnie później puszczali je już na swojej antenie. Byłam wniebowzięta. I choć wygląda to na taką łatwiznę, to jednak nastąpiło po latach walki o swoją przyszłość w Anglii!
I co się wydarzyło dalej?
Pierwszego dnia mój A&R, z którym się podpisałam, a który opiekował się w tym czasie m.in. Dave Matthews Band, zadzwonił do mnie i zaproponował spotkanie. Byłam tak zajęta produkowaniem muzyki dla innych wykonawców, że długo nie miałam na to czasu, ale kiedy wreszcie się z nim spotkałam, od razu podpisałam kontrakt z jego wytwórnią - RCA Records. Wtedy też poznałam osobiście Dave'a Matthewsa....
To musiało wywrzeć na Tobie spore wrażenie...
Nie do końca! (śmiech) Słyszałam już wcześniej o jego zespole, ale nigdy nie przypuszczałam, że są tak popularni i tak dobrzy w tym co robią! Kiedy go zobaczyłam, podeszłam, powiedziałam 'Hi!' i to wszystko. Pewnie wiele osób na moim miejscu kompletnie by ześwirowało, ale w moim przypadku zrobiło to wiele dobrego, bo dzięki temu mamy ze sobą teraz normalny układ, nie spostrzega mnie jako swojej rozhisteryzowanej fanki. Był dla mnie bardzo pomocny, lubi muzykę - naprawdę wspaniały człowiek.
Podpisała się tak naprawdę z jednym z 'majorsów', jeżeli chodzi o wytwórnie płytowe - czy ma to więcej swoich plusów czy minusów?
Największym plusem jest to, że jeżeli twój materiał spodoba się w mniejszej wytwórni, jak RCA, należącej do takiego 'giganta', to masz szansę zostać zauważona gdzieś wyżej i twoja płyta może szybko trafić na rynek w całych Stanach. W moim przypadku nasza współpraca układa się naprawdę dobrze, nie mam co narzekać.
Twoim pierwszym singlem jest kawałek zatytułowany 'They (Oni)'. Czy jest z nim związana jakaś historia?
'They' to piosenka napisana o 'nich' - tych, którzy decydują co robimy, czego słuchamy - często nawet nie kwestionujemy ich nakazów ani nakazów, potulnie robimy wszystko, co każą. Ograniczają nasze życie na każdym kroku, mimo że tak naprawdę rzadko zdajemy sobie sprawę z ich istnienia. Od dawna chciałam napisać o 'nich' swój utwór.

Dodatkowe informacje: www.sonymusic.pl

| 1 | 2 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020