O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 19 Styczeń 2021 r. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wywiady

FATBOY SLIM - 2006. STRONA: 1

Jak sukces odbił się na Twoim prywatnym życiu. Starałeś się chyba chyba trzymać je w ukryciu.
Pech chciał, że tego samego tygodnia, kiedy wyszedł singel, poznałem na Ibizie dziewczynę imieniem Zoe Ball. Zaczęliśmy się spotykać, przez co z branżowych pism poświęconych muzyce tanecznej, typu "Mixmag" wylądowałem nagle na pierwszych stronach brukowców. I szczerze mówiąc, że trochę mi zajęło przyzwyczajenie się do nowej sytuacji.
Czy to wtedy wydało się, że Brad Pitt i Jennifer Anniston słuchają Twojej muzyki, czy może nieco wcześniej.
Po "Praise You" stałem się bardzo popularny w Ameryce. To było dość zabawne, nagle mając 34 lata byłem swoistym debiutantem. Kimś nowym w branży. Hollywood oszalało na moim punkcie. Gwiazdy, m.in. Brad Pitt i Jennifer Anniston, zaczęły pojawiać się na moich koncertach. Oni byli tak wielkimi fanami, że nawet zapytali czy mogliby po koncercie przyjść i przywitać się. Omówiłem, uważając się za cholernie zmęczonego, ponadto byłem zbyt zdenerwowany.
Nie miałeś nigdy ochoty dołączyć do tych ludzi tańczących w teledysku?
Szczerze mówiąc nie. Byłem, co prawda na planie, ale nie zamierzałem tańczyć. Mnie przy największym wysiłku wyszłoby znacznie gorzej niż im. Pierwotnie miałem pojawić się w klipie - podejść i wrzucić dolar do kapelusza, a Spike Jonze (reżyser) tańcząc pokracznie miał na mnie niechcący wpaść. Niestety zrobił to tak mocno, że mnie przewrócił.
Dlaczego nie lubisz pokazywać się w teledyskach?
Jest wiele powodów, dla których unikam kamery. Najczęściej w scenariuszu brakuje odpowiedniej dla mnie roli. W końcu, nie śpiewam w piosenkach, nie gram na gitarze ani innym instrumencie. DJ-owałem w "Rockerfella Skank" ale w pewnym momencie zacząłem zastanawiać się co ja właściwie wyprawiam. Reżyser powiedział, żebym trochę poscratchował. Kiedy odparłem, że w kawałku nie ma żadnego scratchowania musiałem po prostu stać i bardzo szybko puszczać płyty od tyłu, żeby cokolwiek się działo. Nie ma, więc dla mnie miejsca w teledyskach. Ponadto niezbyt dobrze czuję się przed kamerą. Żaden ze mnie aktor, a jeszcze gorszy tancerz. Ponadto wole jednak pozostawać anonimowy. Kiedy pokazujesz się w klipach z miejsca stajesz się rozpoznawalny. Kręcenie teledysków nie należy ponadto do moich ulubionych obowiązków. Ta praca polega na siedzeniu przez długie, niekończące się godziny. I albo odmrażasz sobie tyłek, albo gotujesz się z gorąca. Siedzisz tak nic nie robiąc i nagle każą Ci występować. Wtedy musisz setki razy powtarzać to samo. Naprawdę cieszę się, że nie muszę tracić czasu na kręcenie klipów.
"Brimful of Asha" grupy Cornershop to kolejny zwrot.
Nie jestem pewien czy ktoś jeszcze umieścił na swojej składance "Greatest Hits" cudzy utwór. Mój wkład w ten numer był dość znaczny, a muzycy Cornershop byli tak uprzejmi, że pozwolili zamieścić mi ten numer na płycie. Część z tekstu tego utworu pochodzi tytuł płyty "You've Come Along Way Baby". Początkowo krążek miał nazywać się "Viva La Underachiever" (Niech żyją nieudacznicy"), kiedy jednak podczas wywiadu zapytano mnie kto jest największym nieudacznikiem, nie wiedziałem co powiedzieć, więc zmieniłem tytuł właśnie na "You've Come Along Way Baby".
Zająłeś się tym kawałkiem za darmo. Dlaczego, wciąż czułeś się debiutantem, który chce coś udowodnić?
Wręcz przeciwnie. To ja się do nich zwróciłem, nie oni do mnie. Byliśmy razem w Wiiija, małej niezależnej wytwórni. Spodobała mi się melodia i chciałem ja zagrać w klubie The Big Beat Boutique. Piosenka była jednak trochę za wolna i za mało skoczna, zaproponowałem im więc taneczny remix. Nie mieli pieniędzy, żeby mi zapłacić, ale ja po prostu chciałem, żeby mi pozwolili dopracować kawałek po swojemu. Spodobał im się mój remix, więc zamieścili go na stronie B singla. W rozgłośniach bardziej spodobała się wersja po mojej przeróbce i tak powstał hit. Mam wielki sentyment do tego numeru. Jako ciekawostkę mogę zdradzić, że to jeden z najszybszych remiksów, jakie zrobiłem.

Dodatkowe informacje: www.fatboyslim.net

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021