O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Środa, 25 Listopad 2020 r. Imieniny: Elżbiety, Katarzyny, Klemensa

Wywiady

EVANESCENCE - wywiad z Amy Lee, wokalistką, listopad 2004 r.. STRONA: 1

- Czy spodziewałaś się, że "Fallen" okaże się takim sukcesem, gdy nad nim pracowałaś?
- Kiedy myślę o tym, co stało się z "Fallen" to z jednej strony chciałabym móc powiedzieć "w ogóle się tego nie spodziewałam", z drugiej jednak strony bardzo chciałam, żeby właśnie tak się stało; zawsze musisz ufać, że wszystko jest możliwe, że właśnie tego chcesz. Musisz mocno w siebie wierzyć, bo jeśli Ty w siebie nie uwierzysz, to kto to zrobi?
- Czy twoje doświadczenia z ostatnich dwóch lat okazały się być dokładnie tym, czego oczekiwałaś?
- Wiadomo jakie to uczucie, gdy Twoje całe życie zmienia się o 180 stopni. Trudno to nawet opisać. Przez ostatnich kilka lat zdarzyło się nam mnóstwo cudownych chwil, co nie znaczy jednak, że nie było też i tych złych. Wciąż myślę sobie, że gdyby nie przytrafiła mi się ta przygoda, pewnie bym tak nie wydoroślała. W ciągu tego czasu stałam się dojrzalsza o jakieś pięć, dziesięć lat. Ciągle jeszcze się uczę.
- Napotkałaś jakieś niespodzianki w trakcie tej podróży?
- Ludzie się zmieniają, szczególnie jeżeli odniosą tzw. sukces. Zmienia się też sposób traktowania Cię przez innych ludzi, jeżeli ty nagle stajesz się kimś znanym. Czasem ciężko jest obserwować niektórych ludzi z twojego otoczenia. Pamiętam, jak kiedyś ciągle kłóciłam się ze wszystkimi o to, że chcę pozostać sobą, być prawdziwą i skromną. Wszystko to możecie zobaczyć na DVD, które właśnie wydaliśmy. Tu nie chodzi o to, żeby zostać gwiazdą rockową i zachowywać się jak diva. Ja nigdy nie miałam z tym problemu, po prostu nie myślę o sobie w ten sposób.
- Czy sukces pobudza Cię twórczo?
- Piszę piosenki, ponieważ jest to dla mnie jedyny sposób, by poradzić sobie z problemami w życiu. Nieważne czy są to jakieś rzeczy z przeszłości czy z chwili obecnej . Po prostu wyrzucam to z siebie, dzieląc się tym z ludźmi i nazywając to "sztuką". To jest jak lekarstwo i nic na to nie poradzę. Czasem trochę mnie przeraża, gdy podchodzą do mnie obcy ludzie i rozmawiają o moich najbardziej intymnych problemach. Cóż, mogą je znaleźć w tekstach piosenek Evanescence, więc muszę się do tego przyzwyczaić.
- Czy zaczęliście już pracę nad nowym albumem?
- Napisałam trochę nowych tekstów. Zawsze piszę je sama. Współpraca z resztą zespołu zaczyna się wtedy, gdy każdy z nas ma już jakiś gotowy pomysł. Mój proces twórczy jest dość swobodny. Do pianina w domu zasiadam o różnych porach dnia i nocy. Od kilku tygodni spotykam się z Terry'm (Balsamo, gitarzysta Evanescence - przyp. tłum). Wymieniamy się pomysłami i współpraca idzie nam naprawdę świetnie. Poszliśmy w zupełnie nowym kierunku i to mi się bardzo podoba. Myślę, że na pewno parę osób będzie zaskoczonych.
- Jakie doświadczenia z podróży miały na Ciebie największy wpływ?
- Patrząc na te wszystkie miasta, w których byliśmy i graliśmy koncerty nauczyłam się jednej, bardzo ważnej rzeczy: nie różnimy się od siebie aż tak, jakby się mogło wydawać. Wydaje się, że skoro mieszkamy w różnych miejscach na świecie, to dzielą nas wielkie różnice, chociażby kulturowe. Ale w środku tak naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami.

Dodatkowe informacje: www.evanescance.com

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020