O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

DARREN HAYES - wywiad z wokalistą - październik 2004 r.. STRONA: 1

- Nowa płyta 'The Tension And The Spark' różni się wyraźnie od twoich poprzednich dokonań solowych i od płyt Savage Garden. Dążyłeś do takiego brzmienia przez lata czy jest ono może dziełem przypadku?
- Jedno i drugie. Zawsze byłem fanem elektronicznych brzmień, tylko nigdy nie było okazji żeby specjalnie z nich korzystać. Na szczęście spotkałem Roberta Conley'a, nie podpisanego z żadną wytwórnią artysty, który tworzył eksperymentalną muzykę elektroniczną inspirowaną m.in. Depeche Mode i The Chemical Brothers. On dokładnie wiedział, jaką płytę chciałem nagrać. Dodatkowo współpraca z Marcusem De Vriesem i Mike'm Spike'm Stentem, który produkował płyty Björk czy Massive Attack, była dla mnie jak spełnienie marzeń. Wszystkie emocje trzeba było przełożyć na język syntezatorów.
- W tym momencie muszę ci pogratulować: nagrałeś bardzo nowoczesną płytę przy użyciu bardzo tradycyjnych środków, m.in. przy całkowitej rezygnacji z wykorzystania sampli. Czy była to świadoma decyzja?
- Tak, bo tworzenie muzyki jest w dzisiejszych czasach często pójściem na łatwiznę. Ktoś kupuje nowe klawisze w sklepie i po naciśnięciu jednego guzika ma już np. perkusję z kawałka, który właśnie króluje na listach przebojów. Nie chciałem w ten sposób nagrywać swojej płyty. Musiałem mieć pewność, że wszystko co robimy jest świeże i nowe. Stworzyliśmy z Robertem własne brzmienie, z którego jesteśmy szalenie dumni.
- Czy zostaniesz przy tym sposobie tworzenia nagrywając kolejne płyty?
- Z pewnością. Ostatniego wieczoru rozmawiałem przez telefon ze Spike'm, który jest teraz moim dobrym kumplem i nawet zaproponował mi, żebyśmy następnym razem też ze sobą pracowali. Jeżeli chodzi o nagrywanie wokali, to wolę robić to w swoim zaciszu domowym niż drogim, nowoczesnym studio, w którym nie czuję się swobodnie. Wydaje mi się, że będę się trzymał tego sposobu nagrywania jeszcze długo.
- Z tego co mówisz można mieć wrażenie, że przez wszystkie te lata ukrywałeś swoje 'prawdziwe ja' za nazwiskami słynnych producentów i tak naprawdę nie śpiewałeś tego, co chciałeś.
- To zawsze byłem ja. Ale ponieważ jestem perfekcjonistą, to nieraz w toku pracy oddalałem się od oryginalnego pomysłu na utwór i rzadko kiedy do niego wracałem. A gdy postawić koło mnie Waltera Afanasieffa (producent poprzedniej płyty Darrena "Spin" - przyp. MR), który również jest artystą, to często zdarzało nam się kompletnie zamęczyć naprawdę ciekawe bity i fragmenty, z których w końcu rezygnowaliśmy. Przy nowej płycie udało nam się bardziej wyluzować, przestaliśmy analizować każdy dźwięk. Nareszcie pracowałem z ludźmi którzy potrafili wydobyć ze mnie to, co najlepsze. W przeciwieństwie do pracy przy wcześniejszych albumach, które nie były dla mnie takim wyzwaniem. A teraz przyszło to bardzo naturalnie: nagle okazało się ze jestem w stanie zrobić o wiele więcej, niż tylko napisać piosenkę wolną czy szybką. Zaangażowałem się w jej powstawanie od początku do samego końca. I było najlepsze.
- W wywiadach wspominasz, że praca w domowym studio była dla ciebie na początku zabawą, a nie nagrywaniem nowej płyty. W którym momencie zorientowałeś się, że może warto to jednak wydać?
- Wówczas gdy poczułem, jak głęboko emocjonalnie zaangażowałem się w tworzenie tego materiału. Nagle stwierdziłem, że to co robię warte jest pokazania innym ludziom. Dopiero po sześciu czy siedmiu piosenkach okazało się, że tworze jedną całość.

Dodatkowe informacje: www.sonymusic.pl

| 1 | 2 | 3 | Następna strona >>
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021