O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 22 Styczeń 2021 r. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wywiady

CYPRESS HILL - Wywiad z Sen Dogiem - lipiec 2004r. . STRONA: 1

Ponoć nazwę dla swojego zespołu wzięliście od nazwy ulicy w Los Angeles. Czy na Cypress Hill wydarzyło się coś niezwykłego?
Moi rodzice kupili tam dom. Ja i mój brat Mallow Man Ace w tym domu zaczynaliśmy rapować. Potem on wybrał karierę solową i podpisał kontrakt płytowy, a ja zdecydowałem się na zespół. Zastanawialiśmy się, jak go nazwać i postanowiliśmy użyć nazwy, która kojarzyła się nam ze znajomą okolicą. A ponieważ tą znajomą okolicą była Cypress Hill Avenue, więc to wybraliśmy.
Jak się żyje w Los Angeles?
Wspaniale. Nie mogę się doczekać, kiedy tam wrócę. Mamy piękne plaże, piękne góry, dużo się dzieje. Jest tam dużo różnych kultur i ras - można spotkać ludzi niemal z każdej części świata.
Wy też pochodzicie z innych krajów. Czy na początku, ze względu na pochodzenie, byliście jakoś inaczej traktowani na rynku? Jesteś Kubańczykiem w 100%?
Urodziłem się na Kubie. Ale moi przodkowie pochodzą z różnych miejsc: Afryki, Hiszpanii, Chin, Francji.
W jednym z wywiadów powiedzieliście, że swoją nową płytą wracacie do korzeni. Czy to znaczy, że muzyka, która nagrywaliście na początku kariery, była najlepsza?
Próbowaliśmy wielu bardzo różnych brzmień. Potem popatrzyliśmy wstecz i doszliśmy do wniosku, że część naszej wczesnej twórczości sprawiała nam wielką frajdę i fajnie byłoby do tego wrócić i unowocześnić. Kiedy zaczynasz, wszystko jest bardziej naturalne, łatwiej przychodzi. Ale potem zmieniasz muzykę i okazuje się, że trudno jest wrócić do tego dawnego feelingu. Nam się chyba udało.
Czy Jesteś fanem The Clash?
Tak! DJ Muggs wpadł na pomysł, żeby wykorzystać motyw z ich kawałka "Guns Of Brixton”. Zaprosił muzyków, żeby nagrali go w studiu. Brał w tym udział także Tim Armstrong z Rancid. B-Real natomiast napisał słowa piosenki. I tak wyszedł kawałek "What's Your Number", który wszystkim się spodobał.
Na płycie jest wiele momentów, w których słychać fragmenty dialogów z filmów gangsterskich. Skąd ten pomysł?
Filmy zawsze odgrywały dużą rolę w hip-hopie. Weźmy na przykład "Człowieka z blizną" z Alem Pacino. Jest ważny dla całej kultury hip-hopowej. To opowieść o gangsterze, który zaczynał od niczego i chciał zdobyć wszystko, cały świat. I udało mu się. Wielu ludzi w hip-hopie utożsamia się z nim. Każdy chce się wspiąć jak najwyżej. Mieć jak najwięcej. Ale kiedy już masz wszystko, co chciałeś, to wcale nie musi oznaczać, że jesteś szczęśliwy. To DJ Mugg wpadł na pomysł, żeby wykorzystać te sample. To są momenty, które fajnie brzmią i zwracają uwagę. Idealnie nadawały się na naszą płytę.

Wywiad pochodzi ze strony Heineken Music i został przeprowadzony podczas tegorocznego Heineken Music Festival.

Rozmawiała Ola Szaczkus.


Dodatkowe informacje: www.cypresshill.com

| 1 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021