O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Czwartek, 3 Grudzień 2020 r. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wywiady

Premierowy wywiad z krakowską raperką Atamą. STRONA: 1

Jesteś po premierze drugiego teledysku promującego Twój mixtape "A-TAMA MIXTAPE". Dlaczego na teledyski wybrałaś dwa tak różne utwory?
Prawda jest taka, że raczej długo się nad tym nie zastanawiałam który klip wybrać. Były to raczej podpowiedzi znajomych. Klip to klip - dla mnie liczy się cała płyta bo nad nią pracowałam i tam jest cały sens tego co chcę przekazać.
Po obejrzeniu tego teledysku byłem mocno zaskoczony. Opowiedz o historii tego utworu?
Kawałek pod klip jest najstarszy z płyty. Realizacja klipu trwała ponad pół roku. Jakoś nie mogliśmy się zgrać. O czym jest? Łatwo można zasugerować się popularnym samplem o czym jest kawałek. Zainspirował mnie oczywiście film jak i życie. Zawsze chciałam na nim coś nagrać i zrobiłam to. Nie obchodzi mnie to ile osób wcześniej go wykorzystało i do czego. Utwór jest przestrogą dla młodych ludzi aby nie pakowali się w to gówno. "To nie jest pieśń o degustujących sobie życia"
Opowiedz trochę o Twojej przygodzie z muzyką, dlaczego zabrałaś się za muzykę, co chcesz osiągnąć poprzez pisanie tekstów?
Moja przygodna z muzyką zaczęła się już bardzo dawno gdy jako mała dziewczynka uczyłam się gry na fortepianie. Pochłonęła mnie ona od tamtej pory totalnie. Potem poznałam rap. Sama nie wiem jak go wynalazłam i pokochałam. Teraz nie mogę od wielu lat bez niego żyć. Piszę teksty by przekazać to, o czym nie mówię w rozmowie z kimś. Również dlatego , aby ludzie mogli zaczerpnąć z nich coś dla siebie.
Ostatnio słucham i czytałem Twoje teksty. Powiedz jak odbierają je inni, czy masz / miałaś jakieś komentarze do tego co tworzysz, jak piszesz, jak wyrażasz emocje?
Opinie zawsze są. Prawdziwe czy nie prawdziwe nie dowiem się. Miło, gdy słyszę pozytywny odbiór. Niekiedy są to naprawdę piękne słowa, aż ciepło się robi na serduchu .
Mixtape to już historia, powiedz czy po wydaniu tego albumu udzielałaś się gdzieś gościnnie, czy szykujesz coś nowego?
To prawda, mixtape ma już rok tak naprawdę. Pracuję obecnie nad projektem który dość "dużo waży". Będzie zupełnie inny niż poprzednia płyta pod każdym względem. Chcę ją dopracować do perfekcji, a więcej szczegółów to na razie tajemnica .
Jak sama napisałaś w opisie pod kawałkami i zresztą przekazałaś to w utworach, mixtape ukazuje Ciebie, jest pewnego rodzaju rozliczeniem się z przeszłością. Czy na nowym materiale, który zapewne wyjdzie dalej będziesz chciała to kontynuować.?
Nie zamierzam robić czegoś wbrew sobie. Muzyką wyrażam siebie. Jak już się rozkręciłam to oczekuj większego rycia baniaczki tylko w innym stylu.
Reprezentujesz krakowskie podziemie. Jak już kiedyś rozmawialiśmy, Kraków i Hip-Hop to nie idzie za bardzo w parze. Są co prawda nieliczne jednostki, ale nie ma wspólnej sceny. To się zmienia czy dalej jest stagnacja?
Dlaczego Kraków i hip hop nie idzie za dobrze w parze? Nie podoba mi się to zdanie. Hip hop jest wszędzie niezależnie od miejsca. Jest oczywiście stereotyp jak wygląda z tego miasta ale wystarczy to po prostu sprawdzić. Mamy znakomitych tancerzy jak i raperów. Nie jest to tylko uliczny rap. Jak wszędzie teraz hip hop się rozwija.

Dodatkowe informacje: Kanał Altamy

| 1 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020