O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 19 Styczeń 2021 r. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza

Wywiady

AEROSMITH - Joe Perry opowiada o utworach z płyty "Honkin' On Bobo" - kwiecień 2004r.. STRONA: 1

ROADRUNNER
To pierwszy utwór na nowej płycie. Na początku nie planowaliśmy wstawiać go na album, miał być po prostu B-side'm na którymś singlu, ale sposób w jaki Steven wykonuje ten kawałek zmienił całe nasze podejście do niego. Przez kilka minut jego trwania, Steven jest prawdziwym mistrzem ceremonii, który idealnie wprowadza nas w klimat całego albumu.
SHAME SHAME SHAME
To taki skoczny utwór bluesowo-rockowy. Wycięliśmy z niego trąbki, które towarzyszyły wersji oryginalnej i zastąpiliśmy jest naszymi gitarami. I jak chyba słychać, to był bardzo dobry pomysł.
BABY, PLEASE DON'T GO
Ten kawałek mogliście usłyszeć podczas naszej zeszłorocznej trasy. Graliśmy ją kiedyś regularnie podczas mniejszych koncertów klubowych. Choć nagrywało ją już wiele zespołów, to chcieliśmy nią złożyć nasz własny hołd Muddy Watersowi, który nagrał chyba najbardziej nieśmiertelną wersję tej piosenki. I choć zapożyczyliśmy tu parę sztuczek znanych z wykonania jej przez Pretty Things, jednego z ulubionych zespołów Stevena, zmieniła się ona w nasze ulubione monstrum, świetnie wypadające na żywo. Zresztą będziecie się mogli przekonać o tym tej wiosny, kiedy na trasę wyruszymy razem z Cheap Trick.
TEMPERATURE
Każdy kto zastanawiał się choć przez chwilę, po co Aerosmith nagrali tzw. płytę bluesową, zdążył sobie już chyba odpowiedzieć na to pytanie po przesłuchaniu choćby 'Temperature'. Podczas sesji nagraniowej braliśmy do ręki instrumenty, graliśmy i muzyka broniła się sama. Mamy nadzieję, że słucha się jej tak samo przyjemnie, jak się ją nagrywało.
BACK BACK TRAIN
To kolejna z bardziej mrocznych, grząskich piosenek - jedna z dwóch na płycie, w których to ja jestem głównym wokalistą. Chórki w tym utworze robi nie kto inny niż Tracy Bonham. Wszystko co mogę powiedzieć to: zróbcie głośniej i zamknijcie oczy. Nie martwcie się, jeżeli nie znacie tego kawałka. Nawet starzy bluesmani mają problemy żeby sobie go przypomnieć.
NEVER LOVED A GIRL
Ten kawałek, w zależności kto go śpiewa nazywa się 'Never Loved A Woman' lub 'Never Loved A Man', a ponieważ grają ją Aerosmith, to nazywa się 'Never Loved A Girl'. Nie wiem czy zauważyliście, ale to kawałek Arethy Franklin z lat 60-tych. Okazało się, że idealnie pasuje do klimatu tej płyty, jest utrzymany w klimacie blues/r'n'b, ale przede wszystkim: Steven brzmi w niej wyjątkowo korzystnie. Bardzo podoba nam się r'n'b z tamtych czasów, mamy nadzieję że z wami będzie podobnie.
STOP MESSIN' AROUND
Ten kawałek też wykonywaliśmy już w zeszłym roku. To taki szybki blues, na wokalu znowu Joe Perry. Po raz pierwszy usłyszałem ten numer w wykonaniu Fleetwood Mac, a dokłanie Peter Green's Fleetwood Mac - angielskiego bluesowego zespołu działającego w Los Angeles. Można powiedzieć, że to oni nauczyli nas bluesa poprzez takie kawałki jak 'No More James'. 'Stop Messin'' jest w ogóle moim ulubionym kawałkiem na tej płycie, bo trafił na nią w tak surowej wersji, jak to tylko możliwe.
THE GRIND
To jedyny kawałek na płycie, który od początku do końca napisaliśmy i wyprodukowaliśmy sami. Nie łatwo było wpasować się w klimat całej płyty, bo brzmienie na niej jest dosyć hermetyczne, ale udało nam się w końcu stworzyć kawałek, który pasował do tego towarzystwa.
JESUS IS ON THE MAIN LINE
Ten utwór jest chyba najbardziej ezoteryczny ze wszystkich. Jego nagrywanie sprawiło nam tez chyba najwięcej zabawy, bo partie gospel w tym utworze wykonywał cały zespół + wszyscy pracownicy studia, Tracy Bonham, córka Stevena - Chelsea, narzeczona mojego syna. Wszyscy nieźle się wygłupiali do kilku mikrofonów ustawionych w studio i na początku nawet nie planowaliśmy wkładać ją na płytę. Dopiero po nagraniu okazało się, że brzmi bardzo fajnie i pasuje do reszty płyty.
YOU GOTTA MOVE
Kawałek autorstwa Fredericka McDowella. Jego przesłanie jest jasne: Musicie się ruszyć i zobaczyć nas na trasie z Cheap Trick. Do zobaczenia!

Na podstawie materiałów promocyjnych Sony Music.

Dodatkowe informacje: www.aerosmith.com

| 1 |
Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie
 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2021