O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 28 Luty 2020 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Co nowego?

Idioteque - Zwenus

14 lutego do wszytkich sklepów muzycznych w kraju trafił debiutancki album formacji Idioteque. Krążek "Zwenus" stara się ukazywać niezwykle wszechstronne spojrzenie na muzykę, co wyraża się w niebanalnych harmoniach dźwiękowych, ciekawych rozwiązaniach rytmicznych i oryginalna barwa wokalisty. Ogólnie rzecz biorąc muzyka rockowa charakteryzująca się momentami mocnym brzmieniem, ale nie pozbawiona klimatu i nastrojowości.
Zespół IDIOTEQUE został założony w 2003 roku w opalenickim TAKLAMAKANIE przez trójkę przyjaciół: Marka Szychtę (Mangę- śpiewającego i grającego na gitarze), Macieja Horowskiego (Houka - walącego po bębnach) i Dawida Troszczyńskiego (Dawkę - grającego na basie). Na początku miała być to tylko zabawa i sposób wyładowania wewnętrznych emocji. Szybko jednak okazało się, że tworzone dla zabawy dźwięki mają w sobie cos szczególnego i warto by się było nimi podzielić z innymi.,br>Latem 2003 Idioteque pierwszy raz zawitało do studia aby nagrać płytę demo. W tym okresie zespół był wzbogacony oTymka Marciniaka, który grał na drugiej gitarze i instrumentach klawiszowych. Niestety odszedł, ponieważ okazało się, że niekoniecznie chce zostać muzykiem. Nie przeszkodziło to jednak w dalszym rozwoju Idioteque.
Zespół zadebiutował w marcu 2004r. poznańskim klubie "Piwnica 21", gdzie został serdecznie przyjęty przez licznie zgromadzoną publiczność.
Krótko potem Idioteque dostało propozycję wydania debiutandzkiej płyty przez Vintage Records. Zespół zagrał jeszcze parę koncertów i zaszył się na okres wakacji w studio.,br>Nagrania zostały dokonane w mrocznych piwnicach Taklamakanu oraz uroczej wsi, mieszczącej się obok Opalenicy. Realizacją i produkcją w całości zajął się zespół. Nad całością bacznie czuwał pan kierownik Szymon "Freud" Swoboda.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Vintage Records.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 17.02.2005

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020