O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Piątek, 28 Luty 2020 r. Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Co nowego?

Ptaky - PtakY

PtakY to pieć osób: Piotr Łukaszewski - gitara, Sebastian Makowski - wokal, Daniel Wernerbębny, Marcin Kłosowski - bas, Krzysztof Dobiszewski - gitara.PtakY istnieją już od dwóch lat. Przez bardzo długi okres, bo prawie roczny, funkcjonowali bez nazwy. Nie było to dla zespołu tak istotne.... "to muzyka była dla nas najważniejsza". Jednak należało to w końcu naprawić. Nazwa miała być prosta, komunikatywna i z pewnym przesłaniem. Taka, która natychmiast zapadaj w pamięć . Coś jak "mama" i "tata" ...pierwsze słowa wypowiedziane przez dziecko.
Jedynym zwróceniem uwagi na nazwę jest jego pisownia....PtakY .....taki mały żart, choć wymawia się Ptaki.
Na czele zespołu stoi znany ze Skywalkera, IRY, TSA Evolution czy Karmacomy - gitarzysta Piotr Łukaszewski. Piotrek nie zawsze zajmował się muzyką rockową, ".... Miałem swój ukochany zespół Karmacoma, gdzie graliśmy bardziej w kierunku muzyki triphopowej, wówczas w Polsce zupełnie nie odkrytej. Po jakimś czasie jednak poczułem potrzebę powrotu do grania na gitarze w sposób bardziej ekspansywny, a w takim stylu muzycznym, w jakim grała Karmacoma, dla gitarzysty było niewiele do roboty. Tam się realizowałem jako kompozytor i aranżer. Czułem, że to jest mój zespół, ale wiedziałem, że jako gitarzysta nie realizuję się do końca". Pod koniec istnienia KarmaComy, Piotr miał już pomysł na zespół rockowy. Wraz z Danielem (perkusistąKarmaComy i PtakYów) od dłuższego czasu przyglądali się młodym, zdolnym muzykom. Nie chcieli współpracować z gwiazdami. "...Gwiazdy mają humory i nie wychodzą z domu za darmo..". W przypadku kiedy miała powstać zupełnie nowa grupa wiadomo było, że każdy musi się poświęcić. Zespół w którym wszyscy się lubią i szanują powstaje naprawdę długo. Tak było w przypadku Ptaków.
A zaczęło się to wszystko dosyć nietypowo. Firma Sony Music zwróciła się do Grzegorza Skawińskiego z prośbą o wyprodukowanie płyty nowemu wokaliście. Był to moment bardzo silnych chwil w jego życiu /koniec O.N.A/ i nie chciał się tego zadania podjąć sam. Zaproponował współpracę produkcyjną Piotrowi Łukaszewskiemu. Tym nowym wokalistą był Sebastian Makowski, który do tego stopnia zaintrygował Piotra, że wstępny pomysł na wyprodukowanie mu solowej płyty, przerodził się w pomysł dołączenia Seby do Ptakyów. Potem dołączyli Mario /bas/ i Kris /gitara/.
W ten sposób w grudniu 2002 roku powstała grupa PtakY.
10 września ma premierę ich debiutancki album o tytule "PtakY". Płytę promuje utwór Chroń to, co masz, który, co jest niewątpliwym sukcesem świadczącym o potencjale grupy, pojawił również pojawił się na singlu towarzyszącym premierze polskiej wersji soundtracku do filmu Spider-Man 2. PtakY znalazły się na ścieżce dźwiękowej obok takich zespołów jak: Train, Midtown, Lostprophets czy Maroon 5.
Uwaga, PtakY nadlatują !!!

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Sony Music Polska.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.09.2004

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020