O nas
STRONA GŁÓWNA >>

Dzisiaj jest Wtorek, 18 Luty 2020 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany

Co nowego?

Snowfinder - Dream Machine

Choć zainteresowanie muzyką elektroniczną w Polsce jest imponujące, wciąż zbyt mało jest naprawdę interesujących artystów reprezentujących ten gatunek. Sytuację zdaje się ratować Shadowfinder, wykształcony muzycznie w Holandii, w świadku muzycznym działający już przeszło 15 lat, który powraca z nowym albumem
Shadowfinder to obiecujący twórca muzyki elektroniczno-ambientowej. Po zdobyciu wykształcenia muzycznego na Akademii Muzycznej w Holandii, w przeciągu 15 lat wyprodukował ponad 500 utworów, a także wiele podkładów do filmów fabularnych i dokumentalnych, reklam oraz słuchowisk radiowych. Ma na swoim koncie również płytę "Evening Witch" (2012), która zebrała bardzo pochlebne recenzje, m.in. w uznanym czasopiśmie "Estrada i Studio" oraz singiel "Moving Past the Same" (2012) wydany przez amerykańską wytwórnię "Point Audio Records".
Owocem ostatnich miesięcy pracy w Warszawie jest płyta "Dream Machine", wydana przez wytwórnię "Fonografika". Cztery utwory zawarte na krążku są przekrojem różnorodności stylu artysty: nostalgiczny "Winter is Coming", ciepły i pozytywny "Dream Machine" z udziałem wokalistki McDalenna, dynamiczny "Skorupa" oraz eteryczny "Tiny Frog goes to Heaven". Styl twórcy można najlepiej opisać jako miks melancholijnych, głębokich brzmień ambientowych i tajemniczych, mocniejszych dźwięków elektronicznych. Mimo faktu, iż artysta nigdy nie ograniczał się do jednego gatunku, jego muzyka ma niepowtarzalny, oryginalny styl. Shadowfinder czerpie inspiracje z przeróżnych źródeł, począwszy od muzyki klasycznej (Prokofiev, Stravinsky, Holst, Grieg), poprzez shoegaze i rock (Cocteau Twins, Slowdive, Auburn Lull, Porcupine Tree) aż po elektronikę z którą najbardziej się identyfikuje (Biosphere, Bent, Enigma, Air, Underworld).
Na swoich dotychczasowych wydawnictwach (a ma na koncie dwa - płyta "Evening Witch" 2012 oraz EPka "Moving Past the Same" 2012) prezentuje bardzo ciekawą kompilację dźwięków z pogranicza chell-outu, ambientu, downtempo, często nawiązujących do lat 80', złotej epoki muzyki elektronicznej.
Produkcje Shadowfindera to muzyka wymagająca, oczekująca od słuchacza pełnego zaangażowania i skupienia, dająca w zamian pełną dawkę nostalgicznych emocji i niesamowitych, muzycznych przeżyć.

Inne informacje: Tutaj...

Wydawnictwo: Iron Media.
Dodaj swoją opinię...
PODYSKUTUJ NA FORUM

Aktualizacja: 14.02.2014

Poprzednie Następne

OPINIE INTERNAUTÓW:

Obecnie brak wpisów.

Muzyka polska
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyka zagraniczna
CO NOWEGO?
STARE, NOWE I NAJNOWSZE
SHOW MUST GO ON!
NA POWAŻNIE
NAJ...LINKI
Muzyczny deser
MUZYKA Z GŁOŚNIKA...
EKRANIZACJA
LISTY PRZEBOJÓW
CHWILA WYTCHNIENIA
NO TO GRAJ
TROCHĘ SOFTU
NA FALI
UJAWNIJ SIĘ
WYWIADY
SZAŁ CIAŁ
PIGUŁKA
Muzyczny odlot
WYDARZENIA KULTURALNE
MODERN ROCK REV.
Listy przebojów
BILLBOARD SINGLES (18.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

EUROCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

UKCHART SINGLES (21.02)

1. ED SHEERAN - Shape Of You

Subskrypcja
ZAREJESTRUJ SIE (NOWY FORMULARZ)
Muzyczne szukanie

 
 
 

Tysiące tanich przedmiotów!
Tysiące tanich przedmiotów!

W górę

DNC | REKLAMA | POCZTA | POMOC | ZUIOP

Wszelkie prawa zastrzeżone - DNC WebDesign 2000 - 2020