Strona główna >>
Pomoc ?

Duet młodych autorów i wykonawców występujący w składzie: Bartek Serafiński i Paweł Grabowski. Kierownictwo muzyczne i management jest w rękach znanych muzyków: pianisty i kompozytora Pawła Serafińskiego oraz Grzegorza Gierłowskiego. Rozpoczęli działalność ponad cztery lata temu tworząc lokalny młodzieżowy ruch przeciwstawiający się fali polskiego "pseudo-gangsta" czyli wulgarno-ulicznikowskim zachowaniom kojarzonym w Polsce z całą muzyką rap/hip hop.

Muzykę i teksty piszą sami adresując je do myślącej, części młodzieży miejskiej. Uważani są za najlepszy w Polsce zespół pozytywnego hip hopu nawiązujący do niegangsterskiej estetyki zespołów francuskich, niemieckich czy wartościowszej części amerykańskich. Taki styl propagują i z powodzeniem upowszechniają w Polsce.
W zdumiewająco krótkim czasie uzyskali akceptację, uznanie i współpracę zawodowców z branży muzycznej, nie tracąc jednocześnie szacunku zatwardziałych fanów ostrego rapu.
Krystyna Prońko zaprosiła ich do nagrań swej nowej płyty, na której znajdują się dwa wspólne utwory.
Michał Urbaniak zaprosił ich do wystąpienia jako jego goście na paru koncertach jego grupy Urbanator podczas ostatniej tury koncertów, u boku wybitnych czarnych wykonawców tej muzyki. Trzy lata temu własnym sumptem nagrali kasetę , która przyniosła im zainteresowanie mediów i propozycje mocnieszego wejścia na ogólnopolską scenę muzyczną. Z tej niepromowanej kasety ich utwór " To nie jest takie łatwe" był grany przez szereg lokalnych polskich radiostacji, dostając się, gdzieniegdzie wysoko, na listę przebojów.
Ich rymy oraz ich rytmika, wypływające bardziej ze specyfiki naszego języka, znaczeniowo nie są prostym przeniesieniem znanych wzorców zachodnich do języka polskiego, jak u większości naszych hip hopowych lub quasi-rapujących wykonawców. Sposób ich podania wyróżnia się spośród, częstych u nas, zwykłych melorecytacji.
Ich muzyka zawiera też elementy podobające się fanom innych gatunków muzycznych - mimo, iż niebanalna i mniej mechaniczna, pozwala na dobrą zabawę i nie konfliktuje estetycznie przeciętnych odbiorców.
Oprócz licznych koncertów klubowych występowali na najważniejszych imprezach swego nurtu a także na koncertach zbiorowych z gwiazdami muzyki młodzieżowej adresowanych szeroko. Nagrywali i nieraz występują z niemiecko- amerykańską formacją P'AM oraz francuzem RED. Szerszy zasięg oddziaływania swej muzyki sprawdzili grając też szereg ogólnych imprez masowych w towarzystwie gwiazd młodzieżowego pop'u, będąc tam przyjętymi bardzo ciepło. Kilkunastokrotnie występowali i wywiadowali w różnych programach radiowych i TV różnych stacji oraz na łamach szeregu pism, nie tylko muzycznych.
Wszystko to potwierdza, że ich muzyka i naturalny image działają szeroko na całą docelową grupę wiekową, nie tylko wąsko i środowiskowo, jak w przypadku innych naszych przedstawicieli tego nurtu.
Oprócz dwu albumów autorskich dotychczas ich utwory wydane są na różnych kompilacjach płytowych - HIP HOP TRIP ( z której dwa ich utwory były często grane w różnych radiach),WSPÓLNA SCENA, HIP HOPLA i innych składankach prezentujących stan polskiej sceny hip hopowej, a z których liczne recenzje i omówienia podkreślają wartość i czołową pozycję zespołu THINKADELIC na tej scenie i nie tylko.
Pierwsza połowa 98 roku stanowi przełom w ich dotychczasowej karierze. Ukazała się ich druga autorska płyta pt. LEK - z gośćmi takimi jak Kaliber 44, Reni Jusis, Krystyna Prońko oraz P'AM (USA, Niemcy).
Promującymi płytę singlami/ teledyskami były Wyżej i wyżej , Jesteś lekiem na całe zło i trzeci singiel Zdobycz. Płyta "LEK" była nominowana do Fryderyków '98 w 99 r. Te materiały były obecne we wszystkich mediach czyniąc z Thinkadelic najbardziej znany i eksponowany polski polski zespół hip hopowy. Niemiecka VIVA TV pokazywała wielokrotnie ich polskojęzyczne klipy po raz pierwszy w historii.
Byli jednym z trzech głównych wykonawców na Ogólnopolskim Festiwalu " Polski Hip Hop - Szczyt '99" i nominatami do nagrody Fri DeCha '99.

Stronę wykonano na podstawie informacji Pomaton EMI

Projekt i wykonanie DNC ©  WebDesign 2000 - 2002

W górę